3900 TL ekran kartsız sistem tavsiyesi

Bence bu arkadaşın sistemi almak daha mantıklı olur. İleride güzel bir ekran kartı eklersin miss gibi.

Hocam temmuz-Ağustos gibi almayı planlıyorum.

Ekran kartı takana kadar düşük-orta gereksinimli oyunlar mı oynayacaksınız?

Hocam halihazırda bir laptop var zaten. Stok sorunu belki düzelirse GTX 1650 Super takmayı istiyorum. Ve evet öyle oyunlar oynayacağım.
O zamana kadar idare etmek için 10100 modelini alabilirsiniz.
Olabilir.

Hocam temmuz-Ağustos gibi almayı planlıyorum.

Hocam halihazırda bir laptop var zaten. Stok sorunu belki düzelirse GTX 1650 Super takmayı istiyorum. Ve evet öyle oyunlar oynayacağım.

Olabilir.

Yukarıdaki arkadaşın belirttiği leo4 APU sistemi alın pişman olmazsınız.

Hocam ekran kartsız i310100F sistem toplanabilir mi?

Evet ama 10100 modeli olması gerekiyor F modelinde dahilli grafik yok görüntü almalık idare etmelik kullanılır ileride ekran kartı alacaksanız.
APU sistemde mantıklı olur:
CPU: R5 3400G içerisinde Vega 11 var ve en guclu APU'lardan biri.
Anakart: Gigabyte B450 M S2H V2.
RAM: 2x8 3200 MHz G.Skill Ripjaws (su anda indirimde 835 TL)
SSD: 240 GB bir SSD alabilirsiniz 270-280 TL'ye modeller var Patriot oneririm.
PSU: 550 Watt bir PSU yetecektir ileride GTX 1650S de taksanız yeterlidir. FSP-Corsair gibi kaliteli bir marka seçerseniz iyi olur 500 TL civarına bulabilirsiniz
Kasa: Hava akışı iyi kaliteli bir kasa seçebilirsiniz 400-500 TL arasında bir suru model var.
Toplamak gerekirse:
Bu sistem ileride rahatlıkla GTX 1650S i besler ve RAM 16 GB olur ayrıca ekran kartı takmasanız bile Vega 11 performansı GTA 5-Valorant-CS- ve daha birçok oyunu gerek 1080p gerek 720p Low ve orta detaylarda oynatır ve guncel bir sistem olusturmus olursunuz.
Toplam bu sistemi 4100-4200 hatta daha ucuz bir fiyat bandına toplayabilirsiniz.
Not: Fiyatlar Akakçe'den ve urunun en ucuz olduğu sitelerden tek tek toplanmıştır fiyatlar artıp azalabilir. Ekran kartlarının ne zaman ucuzlayacağı belli değil ama 2022'den daha once ucuzlamayacağı kesin denilebilir APU almak mantıklı şu anda kim bilir belki de hiç ucuzlamaz GPU'lar karar sizindir bir sorunuz olduğunda yazabilirsiniz PSU ve diğer parçaları araştırıp almanızı oneririm.Psu da 80 plus serftifikasına dikkat edin

Yeni konular

Geri
Yukarı