3900X tabanlı sistem toplama

arsorkn

Centipat
AMD Ryzen 9 3900X işlemcili bir sistem oluşturmak istedim. Şöyle bir parçalar kullandım sizce nasıl olmuş tavsiyeleriniz nelerdir ve hangi kasa ve fanı kullanmalıyım ben bunu mimari render programı için toplamaktayım şimdiden teşekkürler.

SİSTEM.png

Parçalar güzel, HDD olarak o modelin 256MB Cache'li 2TB olanını almanızı öneririm (kodu:ST2000DM008)

Kasa olarak P400A çok hoşuma giden ve üst seviye hava sirkülasyonu ile son derece güzel görüntüsü ve fiyatı ile bence sisteme güzel gider. PSU'u ben artık sistemin en önemli parçası olarak görüyorum. Modüler olsun olmasın kaliteli bir marka (FSP-Seasonic-Corsair) ve GOLD olması bence şart. Yine bütçe belirtmediğiniz için net bir model öneremiyorum. Yazdığım 3 markadan PSU bakabilirsiniz (GOLD).

NOT: 3900X'in gücünü net olarak almak için mecburen ekstra soğutma almanız lazım. Bütçe var ise NZXT'den şaşmayın derim. X62/72 farketmez öneririm.

AMD Ryzen 9 3900X işlemcili bir sistem oluşturmak istedim. Şöyle bir parçalar kullandım sizce nasıl olmuş tavsiyeleriniz nelerdir ve hangi kasa ve fanı kullanmalıyım ben bunu mimari render programı için toplamaktayım şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 486177
Anakart olarak Gigabyte X570 Aorus Elite düşünebilirsiniz. Depolama konusunda şöyle bir çözüm önerebilirim. Nvme SSD'yi 256'ya düşürüp yada farklı bir marka alıp, 1 TB HDD yerine 1 TB SATA SSD alabilirsiniz.

High Power 750W Performance GD
Gigabyte Aorus P750W

Güç kaynaklarını düşünebilirsiniz. Birde belki bütçe uygunsa bu işlemci güzel bir sıvı soğutucu hak eder.

Arkadaşın dediği gibi Gigbyte X570 Aourus Elite almalısın 1TB Harddisk yerine 2 TB Yapabilirsin Güç kaynağı olarak FSP Tercih edebilirsin sıvı soğutma alırsan Overclock yapmak istediğin zaman hiçbir zaman sorun çıkarmaz.

Anakart olarak Gigabyte X570 Aorus Elite düşünebilirsiniz. Depolama konusunda şöyle bir çözüm önerebilirim. Nvme SSD'yi 256'ya düşürüp yada farklı bir marka alıp, 1 TB HDD yerine 1 TB SATA SSD alabilirsiniz.

Gigabyte Aorus P750W

Güç kaynaklarını düşünebilirsiniz. Birde belki bütçe uygunsa bu işlemci güzel bir sıvı soğutucu hak eder.

Gigabyte Aorus P750W

neden o anakartı önerdiniz farkları neler ?

teşekkürler anakartı ona döndüreceğim ram hakkında ne düşünüyorsunuz ve diğer parçalar için tekrardan tavsiyelrinizi alırım teşekkürler
Ben ilk mesajımı yazdığımda CL16 gibi görmüştüm onları. Arkadaşın mesajı ile tekrar baktım 18 miş. CL16 almanızı tavsiye ederim.

GSkill Trident Z Neo RGB 32GB (2x16GB) 3600MHz DDR4 Ram F4-3600C16D-32GTZNC

Bu ürüne bakabilirsiniz. 4 slotu tamamen doldurmak yerine böyle alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı