3900X ve RTX 2080 Super durup dururken "no signal" hatası geliyor

YomyTerror

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Tamamen rastgele bir zamanda (genelde 3-5 günde bir) ağır bir oyun oynarken (demek istediğim overwatch gibi hafif bir oyun oynarken problem yok ama lost ark oynarken oluyor ayrıca divinity original sin 2 ve CoD MW de de oluyor yani ağır oyunlarda bu sorun var bir kez de Firefox'da video izlerken bir kez de opera kullanırken oldu) bir anda ekran siyah oluyor ve monitörde no signal yazısı beliriyor 10 saniye boyunca Discord, oyun ve diğer programların sesleri geliyor ama 10 saniyeden sonra sadece oyunun sesi geliyor (loopa mı düşüyor onu anlayamadım) diğer programların sesi gidiyor ve videodaki gibi ekranın gelmesi için bilgisayarı kapatıp açmam gerekiyor daha önce de bu sorun için ilk başta ekran kartından şüphelendim ve ASUS ile görüştüm anakartta sorun olabilir dediler ve anakartımı değiştirdim. Yeni anakartta da sorun devam ediyor. (Olay günlüğünde herhangi bir hata gözükmüyor)
(Herhangi bir korsan yazılım kullanmıyorum)
(Ayrıca ekteki resimdeki hata arada bir oluyor ama herhangi bir takılma yada bir problem olmuyor)

Dosya Ekleri

• cfd.jpg
    cfd.jpg
    252,8 KB · Görüntüleme: 40
  • cfd2.jpg
    cfd2.jpg
    240,3 KB · Görüntüleme: 44
  • cfd3.jpg
    cfd3.jpg
    265,9 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Son 2 aydır bu şikayetin aynısı olan bir sürü konu gördüm sistemlerin hepside AMD idi. Bayağı bi kıllanmaya başladım ben bu AMD den. Aynı sıkıntı bende de var gerçi bu aralar pek sık olmuyor ama yinede yapıyor. Download a bırakıyorum PC yi bı geliyorum görüntü yok sistem kitlenmiş. Veya herhangi birşeyle uğraşırken.

Ben sorunun bioslar yüzünden olduğunu düşünüyorum. Veya driverlar ile bir çakışma da olabilir. Çok gıcık bir sorun. Ne sebebi belli ne çözümü. Konuyu takipteyim.
PSU dandır deyip değiştirdim ama nafile. Boşa PSU aldırdı bana bu sorun 😒

Aynı sorun bende de var. Konusunu açtım tüm testleri yaptım bir şey çıkmıyor. Her şey normal. Nedendir bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donma takılma ya da FPS problemi yok bende. Sadece videodaki gibi bir anda no signal yiyorum ve bilgisayar cevap vermiyor.

Bana kalsa sorun işlemciden. Ama kanıtlayamıyorum. Bazen örnek için veriyorum PUBG oynarken sorun yok, oyun bitiyor 2. oyuna başlayacağım zaman az önce yağ gibi kayan FPS geliyor yerlerde sürünüyor. Bir daha çık gir yapıyorum. Düzelmediği de oluyor. Resetleyince düzeliyor.
Donma takılma ya da FPS problemi yok bende. Sadece videodaki gibi bir anda no signal yiyorum ve bilgisayar cevap vermiyor.
E tamam bu takılme ve donma zaten. Bilgisayarın tepki vermemesine ne denir? Videoyu izledim. Aynı sorun. Hatta klavye ve mouse ışıkları da sönüyor bende bir zaman sonra.

Yazmayı unuttum Occt (15dk her bir seçenekde test yaptm) ve Memtest programlarında bir hata çıkmıyor. Testlerde ısılar 75 dereceyi geçmiyor.
CPU 75
GPU 64
RAM 60
SSD 60
ANAKART 35
ANAKART CPU 75
@Recep Baltaş sizin bir fikriniz var mı?
@Shuj @NITRO sizde de resimdeki gibi GPU güç kullanımı %104 %102 seviyelerine çıkıyor mu?

Dosya Ekleri

• problemli gpu.jpg
    problemli gpu.jpg
    364 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Ne kötü bir durum ya. O kadar para bayıl gel saçma sapan işle uğraş.
BIOS güncellemesi yaptınız mı?
Eski sürüme dönüp deneyin bir de.
Ekran kartı içinde eski sürüm deneyin.
Ryzen işlemciniz için de ufak bir undervolt yapıp tekrar deneyin hocam.
Hocam PSU nun kendi güç kablolarını kullanıyorsunuz değil mi?
Renkli olsun diye farklı güç kablosu kullandıysanız kalitesiz olduğundan sorun çıkmış olabilir.
Güç kablosu derken kasanın içinde taktığınız kablolar.(anakart ekran kartına giden kablolar)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı