Çözüldü RTX 2070 "No Signal" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

deepdwater

Centipat
Merhaba arkadaşlar.
Kurgu montaj işleri için ve iyi oyun oynamak yeni bir PC topladım. Daha öncesinde hep dizüstü kullandığım için PC ile pek bilgim yok.
Bilgisayar bileşenleri şu şekilde:
  • Mastercase 5 kasa
  • ASUS ROG STRIX X399-e Gaming AMD X399 soket TR4 DDR4 3600MHZ OC Wi-Fi RGB LED anakart
  • AMD Threadripper 1950X işlemci
  • Samsung 970 Evo Plus NVMe M.2 SSD
  • Corsair HX Serisi HX1000 CP-9020139-EU 1000W 80+ Platinum Power Supply AK920CRS031
  • Corsair Vengeance LPX 16X2GB DDR4 4000MHZ RAM
  • Cooler Master Masterliquid ML240R RGB CPU Sıvı Soğutma
  • ASUS eye care monitör
  • HDMI kablo ve son olarak ASUS ROG STRIX RTX2070-O8G-Gaming Gaming ekran Kartı
Bir de işlemci soğutucusu için bracket aldım.

Sorunum şu şekilde:
Bilgisayarın montaj kısmı bittikten sonra bilgisayarı çalıştırdık olmadı. Anakarta USB üzerinden BIOS yükledik. Tekrar çalışmadı. Bu sefer 2070 ekran kartını çıkartıp yerine GTX 1050 Ti ekran kartı takıp çalıştırdık görüntü geliyor. Ekran Kartı Driverlarını yükledik. Bilgisayarı kapatıp tekrar RTX2070 ekran kartını taktık tekrar monitörde no signal hatasını aldık. Ekran kartı da çalışıyor.
Bilgisayara format atıp RTX driverını yükledik yine monitöre görüntü gitmiyor.
Bunlar olurken RAM slotlarını ve bağlantı kablolarını kontrol ettik hepsi olması gereken yere bağlı durumda. Bilgisayar şu an bilgisayarcımda bulunuyor. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun çözüldü arkadaşlar. Windows 10 sürüm 1703 yüklenmişti. Sürüm Eski olduğu için yeni nesil ekran kartlarını(ya da çözünürlüğünü) desteklemiyormuş. Windows sürümünü 1903 yaptık. Otomatik ekran kartı güncellemesini aldı.
Herşeyden önce çok saçma gelecek bile olsa yapılan bir hatadır, kablonun ekran kartına tam şekilde oturduğuna emin olun. Kasa ve ekran kartı konumu sebebi ile çoğu kişi takıldı sanıp saatlerce sorun arayabiliyor.
Kablo derken HDMI kablodan bahsediyordum fakat sistemin tamircide olduğunuda sonradan gördüm herhalde oda böyle bir şeyi gözden kaçırmaz.

Diğerlerinde var mı bilmiyorum ama Chrome da sayfanın herhangi bir yerinde sağ tıklayıp Türkçe diline çevir derseniz bütün sayfayı çevirir. Gerçi ne kadar sağlıklı bir çeviri olduğu tartışılır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı