3D/2D Çizim ve Grafik Çalışmaları İçin Monitör Tavsiyesi

rohe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Mimari 3D modelleme ve CAD çizimleri için kullanacağım bir monitör arıyorum. Bunun yanında Photoshop, Illustrator gibi grafik programlarıda sıklıkla kullanıyorum. Baskıya en yakın ve gerçekçi renkler benim için çok önemli. Günde ortalama 15 saat başında duruyorum. Göz yorgunluğu yapmaması gerekli. Kendim 3 model seçtim sizlerin tavsiyesi hangisi yönünde olur veya başka bir model de olabilir. Max. 550 tl bütçem var.

1. DELL S2240L 21.5" IPS LED FULL HD
Dell S2240L 21.5" 7ms (Analog+HDMI) Full HD IPS Led Monitör Fiyatı

- Parlak ekran olması kaliteli renk görüntüsü sağlıyor en çok hoşuma giden bu oldu.

2- VIEWSONIC 21.5" VA2265SMH
VIEWSONIC 21.5" VA2265SMH GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR

- IPS olmaması renk için sıkıntı yaşatır mı bilemiyorum. Birde uzun süre çizimlerde göz yorgunluğu vs yapar mı diye düşünüyorum. Fakat bu markanın çok iyi olduğunu duydum. Mat ekran nedense renk düzenlerinde bana etkiliyormuş gibi geliyor.

3- ASUS 21.5" VX229H Full HD HDMI IPS Monitör
ASUS 21.5" VX229H Full HD HDMI IPS Monitör

- Mat ekran şüphem burada da devam ediyor. Fiyat diğerlerine göre yüksek fakat fiyat farkı DELL ile arasında değecek ise bunu alabilirim.

İlginize şimdiden teşekkür ederim..

@Recep Baltaş özellikle sizin IPS monitör açıklamalarınız ve deneyiminiz sebebiyle yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı