3D Animatörlük iyi bir meslek midir?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 12. sınıf öğrencisiyim ve "Çizgi Film ve Animasyon" hedefliyorum, yeteneklerimi ve ilgimin animasyonda güçlü olduğunu düşünüyorum. Sizce 3D Animasyon ülkemizde ve dünyada nasıl bir meslektir?

Yapan tanıdığiım var. Serbest çalışıyor ve iyi kazanıyor. Eskişehir de çok yaygın bir meslektir diğer illere göre. İstanbul da da. İl il sıkıntı yaşasan da serbest çalışmalar veya şirketler ile iyi kazanabilirsin. Güzel bir meslek.

Bir işi severek yaparsanız o işte yol alabilirsiniz.
Bende böyle düşünüyorum.
İl il sıkıntı yaşasan da serbest çalışmalar veya şirketler ile iyi kazanabilirsin.
Hoşuma giden kısımlarından biri serbest meslek olarak da yapılabilmesi, en basitinden sosyal medyada içerik üretebilirim. Eskişehir'de yoğun olmasının nedeni muhtemelen Anadolu Üniversitesi.

Bende böyle düşünüyorum.

Hoşuma giden kısımlarından biri serbest meslek olarak da yapılabilmesi, en basitinden sosyal medyada içerik üretebilirim. Eskişehir'de yoğun olmasının nedeni muhtemelen Anadolu üniversitesi.

Böyle düşünmenize sevindim. Sevdiğiniz işi yapmanız ve bunu sürdürebilmeniz dileğiyle. Kolay gelsin.

Bende eskişehir'deyim ama 3D makine modelleme yapıyorum. Çalıştığın kişilere göre sana para kazandırır veya kazandırmaz. Bana denk gelenler genelde pinti ve çakal kısım oldu.

Bu işlerden geçmiş biriyim. Açık konuşalım beklediğiniz kadar eğlenceli bir meslek değil.

Framelerde boğulacaksınız. Yeri gelecek 5 saniyelik animasyon için 3 gün çalışacaksınız. Renderda hata çıkınca en baştan başlayacaksınız vs.

İyi bir meslek mi? Evet. Ama alanına göre değişir.

Örneğin;

- "Çizgi film yapayım yolumu bulurum" derseniz zor. 3D animasyonu her şeyde öğrenmeniz gerekiyor.

Maya'da, 3DS Max'te, After Effects'de, Unity'de, Unreal Engine'da.

Tek bir programda animatörlük yaparsanız işiniz zor. Ancak şu an Unity üzerinden kasarsanız, çok deli paralar kazanabilirsiniz. Arkadaşım bir oyun şirketinde 10 bin alıyor mesela.

Maya'da, 3DS Max'te, After Effects'de, Unity'de, Unreal Engine'da.

Tek bir programda animatörlük yaparsanız işiniz zor. Ancak şu an Unity üzerinden kasarsanız, çok deli paralar kazanabilirsiniz. Arkadaşım bir oyun şirketinde 10 bin alıyor mesela.
Katılıyorum, Animasyonun kullanım alanı fazla olsada her sektör farklı bir uygulamaya odaklanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı