3D futbol sahası modelleme

jkmen

Picopat
Daha fazla  
3D futbol sahası hangi program ile modellenir?
Merhaba arkadaşlar, ilk defa forum açıyorum hatam olursa kusura bakmayın.
Son zamanlarda Blender ile modelleme yapmayı deniyorum. Henüz toy olduğum için bir türlü.
Amacıma ulaşamıyorum. Birçok sorun beni buluyor, kolay olsun demiyorum ama kaliteli bir halı saha
Modelini hangi programdan kısa süreli yapabilirim. Ya da bunun eğitimi var mı?
Sürekli yabancı kanallar hızlandırarak yapmış, yok mu şöyle yapsan daha iyi öğrenirsin diyen?

Buradan ücretsiz üzerinden geliştirebilirsin. 3D modelleme dinamiklerini öğrenme adına çok hızlı yapılacak bir şey değil. Vakit gerek. Blender çok iyi seçim. Eklenti kullanma alışkanlığı da edin Blenderda.

Soruyu 3D modelleme nasıl öğrenilir diye düzelteyim çünkü futbol sahası modellemek için ayrı bir uzmanlık alanı yok. Bunu için özel bir programda yok, bu işi öğrendikten sonra herhangi birinde yapabilirsin. Sanıyorum ki mühendislik, teknik tasarım vs. alanı için istemiyorsun bu işi o yüzden benim tavsiyem Maya veya 3ds Max ile başlaman, Blender başlangıç için çok karmaşık ve düzensiz olabilir. Öncelikle "3D modelling tutorial" gibi temelden başlayarak öğren ki hem kaliteli bir saha yapabilesin hem de istediğin gibi düzenleyip başka bir çok iş yapabilesin. Karşına da bir çok sorun çıkacak tabi ama bu şekilde öğreneceksin. Ve belirttiğim gibi araştırmalarını İngilizce yapmanı tavsiye ederim bu şekilde çok daha fazla kaynağa ve bilgiye ulaşırsın.

Geri
Yukarı