3D render için Ryzen 7 3700X sıvı soğutma önerisi

Burak Karabay

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
3D tasarımcıyım ve yoğun şekilde 3D renderlar alıyorum. Şu an halihazırda 3700X ve stok soğutucusunu kullanıyorum. Kasamda 3 önde 3 içeride toplam 6 fan var. Kasa içi hava sirkülasyonu iyi. Ancak işlemci render alırken %100 kullandığı için çekirdek hızları 3.9'a kadar düşüyor. Ekteki görselde değerler mevcut. Maksimum 83 gördüğüm oldu stres testinde ama renderlarda görmedim. Oyun da oynuyorum ama oyunlarda performans olarak bir sıkıntım yok. Manisa'da yaşıyorum havalar bu aralar çok sıcak. Klima açtığım zaman da ahım şahım çok bir etki etmiyor açıkçası. Arctic düşünüyordum ama fiyatı arttı ve bazı yerlerde stok bitti. Corsair H100X var aklımda. O kadar para vermeye değer mi? Yoksa Deep Cool Gamemax V2 var. Onu alsam da beni zaten idare eder mi? 250 lira fark var ikisi arasında. Değer mi?

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
H115I PRO XT kullanıyorum. Cinebench r20 67 dereceyi geçmemekle beraber stok ayarlar ile 4.10 oluyor bütün çekirdekler Full yük altında. Biraz voltaj düşürme ile bu değeri daha da arttırabilirsin.

İşinizi görür fakat uzun süre kullanacağınız bir parça olduğu için biraz fazla verip iyisini almak daha mantıklı geliyor bana. 14 cm fanlar daha düşük ses seviyesi de sağlayacaktır.

Geri
Yukarı