3D tasarım ile neler yapılabilir?

fthdgc

Hectopat
Daha fazla  
Selam herkese.
Blender kullanıcısıyım ve tasarımlar yapmaya başladım yavaştan.
Çok fazla içerik ve çok fazla çeşit olduğunu gördükten sonra birkaç şey sormak istemiştim. Umarım konusunuda bilgili kişiler yardımcı olur.
Bu alanda nasıl çalışmam gerekiyor öncelikle onu merak ediyorum. Modelleme, texture, shading, geometry nodes, animasyon derken çok fazla şey oluyor. Öğrenmeye erindiğimden sormuyorum nasıl ilerlemeliyim onu soruyorum. Her dalı öğrenip mi devam etmeliyim yoksa model ve texture bilsem gerisini başkası yapsa tarzında şeyler var mı bu alanda?

Bir yorumda kategori olarak sınırlandırın kendinizi demişti birisin. Yani karakter modelleme ya da mimari şekillere odaklanın şeklinde. Bunun hakkında bir yorum alabilirsem çok güzel olur.

Teşekkürler iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam anlamıyla profesyonel değilim ancak her şeyi temel seviyede bilsen daha iyi olur. Ama hepsini ileri seviyede bilmek zorunda değilsin. Belli bir noktaya daha çok yoğunlaşabilirsin.

Bir yorumda kategori olarak sınırlandırın kendinizi demişti birisin. Yani karakter modelleme ya da mimari şekillere odaklanın şeklinde. Bunun hakkında bir yorum alabilirsem çok güzel olur.

Yani ne yapmak istiyorsun ileride bunu senin söylemen gerek tabiki, birinin yönlendirmesi olmaz.

Modellemeyle başla bence, zaten onu öğrenirken bir yandan shadingede girersin illa. ama geometry nodesları sonra bırak, orası çok apayrı bir dünya.

Genel olarak hepsini temel seviyede öğrendikten sonra belli bir alanda profesyonel olman en güzeli olur. Geometry nodes kısmı ise arkadaşın dediği gibi çok ayrı bir dünya ama onu da çok güzel şekilde bir kazanç kapısı haline getirebilirsin addonlar yapıp.

Yeni konular

Geri
Yukarı