3D yazıcı esnek filament nasıl yazdırılır?

hkura

Kilopat
Yer
İSTANBUL/ATAŞEHİR
Daha fazla  
Meslek
KAMU
3D yazıcıdan esnek filament ile çıktı almak istiyorum. Bana yardımcı olabilecek birileri var mı bu konuda? Nozzle ucundan cura ya da başka bir Engine'den ayarlarına kadar lazım. Yavaşlatmama rağmen extruder arkadan fazla itiyor kıvrılıyor ama nozzle ucundan çıkmıyor itemiyor kısacası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde flex malz. kullanmayan printerlara ufak bir upgrade yapmak gerekiyor.Extruderın besleme çarklarına olabildiğinde yakın şekilde malz.'yi beslemek gerekiyor, boşluk artınca kıvrılma için alan yaratılmış oluyor. Kullandığın printer global bir ürün ise STL sitelerinde bu tip upgrade parçalarını hazır bulabilirsin. Değilse de mantığı ilk videodan anlayabilir ve PTFE boru ile benzer çözümler deneyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Son linkteki güncel profilde dosyasında Ninja Flex için ayarlar var. Her malzemenin ayarı aynı olamaz ama fikir verir.

3D yazıcıdan esnek filament ile çıktı almak istiyorum. Bana yardımcı olabilecek birileri var mı bu konuda? Nozzle ucundan cura ya da başka bir Engine'den ayarlarına kadar lazım. Yavaşlatmama rağmen extruder arkadan fazla itiyor kıvrılıyor ama nozzle ucundan çıkmıyor itemiyor kısacası.
Hangi yazici? Ender gibi bowden tarzi cihazlarda TPU veya Ninja Flex gibi materyalleri basmak zordur. Direct Drive bir yazici kullanmaniz, ve hot end'in de en az 230-250 derece araliginda sabit degerde calisabiliyor olmasi lazim.

Bende TPU icin bir DD prinder (Ultimaker 3d MK11), bir de PLA icin Bowden Printer (Ender 3 v2 + BMG V2 extruder - yakinda da Nova hotend gelecek) var.

Yeni konular

Geri
Yukarı