3D yazıcı önerisi

Emirdd

Hectopat
3D yazıcılarla ilgili pek bir fikrim yok yazıcı önerisi istiyorum sizden ve Flex filament yani yumuşak filament basabilmesini istiyorum ve ilk defa alacağım için fiyat olarak çok da çıkmak istemiyorum.

Fiyat aralığı verebilir isen daha isabetli tavsiye verebiliriz. Ama bütçe var ise ender 5 s1 hem hızlı hem x ve y ekseni tek düzlemde veya flsun sr yada arkadaşın dediği gibi ender 3 s1

Ender 3 s1 ve Ender 5 s1 bildiğim kadarı ile kendi bl touch ile geliyor o yüzden sanmıyorum sorun yaşayacağınızı. Hatta ender 3 s1 de genel olarak ender 3 pro da milletin kendi yaptığı geliştirmelerin bir kısmı yerleşik geliyor. (bl touch, direct drive, twin extruder vb.) Ender 5 in ender 3 den farkı y ekseni tablada değil x ekseni gibi profil üstünde ve raylı o yüzden üründeki y ekseni deki titreme daha az oluyor. Ben de kendim ağustos gibi elime para geçmesi durumunda flsun veya ender 5 geçmeyi düşünüyorum

Ender 3 S1 ve Ender 5 S1 bildiğim kadarı ile kendi bl touch ile geliyor o yüzden sanmıyorum sorun yaşayacağınızı. Hatta ender 3 S1 de genel olarak ender 3 Pro da milletin kendi yaptığı geliştirmelerin bir kısmı yerleşik geliyor. (bl touch, Direct Drive, Twin extruder vb.) Ender 5'in ender 3'ten farkı y ekseni tablada değil X ekseni gibi profil üstünde ve raylı o yüzden üründeki y eksenideki titreme daha az oluyor. Ben de kendim ağustos gibi elime para geçmesi durumunda Flsun veya ender 5 geçmeyi düşünüyorum

BL-Touch yerine kendi geliştirdikleri CR-Touch kullanıyorlar diye biliyorum, halihazırda kurulu Ender 3 S1 Pro modelinde bir yazıcım var ve aldığım günden itibaren başarılı bir şekilde baskı alamadım, kalibrasyon ayarları falan çok sıkıntı çıkardı, iade edip daha sorunsuz bir şey alacağım gibi gözüküyor, önerileriniz için teşekkürler.

BL-Touch yerine kendi geliştirdikleri CR-Touch kullanıyorlar diye biliyorum, halihazırda kurulu Ender 3 S1 Pro modelinde bir yazıcım var ve aldığım günden itibaren başarılı bir şekilde baskı alamadım, kalibrasyon ayarları falan çok sıkıntı çıkardı, iade edip daha sorunsuz bir şey alacağım gibi gözüküyor, önerileriniz için teşekkürler.
Evet doğru diyorsunuz CR-Touch var. Mevcut yazıcınızda yapışma problemi kalibrasyona rağmen varsa tabla altı yaylarında sıkıntı olabilir onları daha rijit yayalar ile değiştirip bakabilirsiniz. Ama benim tavsiyem ender 5 veya flsun olur. Hatta ender 5 plus nın tabla genişliği baya büyük. Ayrıca birde alırken tavsiyem çıkardıkları gürültüye bakın. Bende özelikle gürültü en büyük problem sırf bu yüzden hotend ve anakart üstündeki fanları değiştireceğim.

Geri
Yukarı