3D yazıcı termistör panelde yanlış değer gösteriyor

vReply

Hectopat
Daha fazla  
Selam, CR-10 Max cihazını kullanıyorum. Alt satıra da resim ekleyeceğim. Tavayı ısıttığımda panelde yanlış değer gösteriyor. Bir yerden sonra da hataya düşüyor. Bunun sebebi termistörden mi yoksa anakarttan mı? Böyle düşünmemin sebebi de Alt resimdeki gibi Multımetre değeri 118 iken paneldeki değer 36, Cihazı başlattığımda panel değer 24'te başlayıp 36 cıkıyor. Bir sıcaklık değeri alıyor. Ama yanlış değer almasından cihaz hataya düşüyor. Bu da anakartlık bir şey olabilir mi diye düşündürüyor.

Sizin başınıza böyle bir durum geldi mi?

Termistor yakın zamanda değişicem. Ama tava o kadar kötü yerdeki sistemi tamamen bozmak istemiyorum. 🙁

5 dk sonra verdiği ısı hatası:

WhatsApp Image 2022-11-21 at 14.54.17.jpeg

Paneldeki sıcaklık değeri:

1669032458364.png

Multimetredeki sıcaklık değeri:

1669032636425.png

Termistör değiştirdim. Ama sorun düzelmedi.😣

Son düzenleme:
Çözüm bulabildiniz mi?

@m.zahid Garantiye yolladım. Çözüldü. Bana sadece termistoru değiştiklerini söylediler. İnanmayıp açıp baktım. Gerçekten termistor değiştirilmiş. Ama yazılımda yüklemiş. Olabilirler.

Daha sonra yazılım sorunu yaşadım. Onda ise garantiye yollamadan kendim çözdüm. Tinymachenis3D yazılımı ile kesinlikle tavsiye ederim. Alta link koyuyorum.

Yazılım

Video izleyerek bu cihazı bir üst pakete çıkarabilirsin.

Dosyaları alt linkte, yararlı olur umarım.

tinymachines3d

Dosyaları ve Video'yu inceledikten sonra tereddüt edersen. Hiç başlama orijinal yazılımdan da olursun. Geri dönüşü olmayan bir yola girersin. Sana birakıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı