3D yazıcı veya CNC makineleri için gerekli malzemeler nedir?

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Kendi 3D yazıcımı veya CNC makinemi yapabilirim. İnternette gördüğüm videolara göre yaparım.
1 eksenlerin üzerinde hareket ettiği, düz, metalden yapılma ray gibi şeyin adı lazım.

Makul fiyatlarda bulabilir miyim? Nedense bin lira üzerinde saçma fiyatlar gördüm.
2 kauçuklu plastikli rulman.
3 kayış.

Internette uygun fiyata arıyorum. Etraftan sanayiden bulma olasılığının hiç olmadığını düşünüyorum.

1661298062004.png

Ray gibi dediğiniz bu olsa gerek, sigma profil olarak geçiyor. Ender 3 tarzı hazır yazıcılarda 20x20 boyutunda sigma profil kullanılıyor belki bakarken büyük boyutlara bakmış olabilirsiniz.

Kendi 3D yazıcımı veya CNC makinemi yapabilirim. İnternette gördüğüm videolara göre yaparım.
1 eksenlerin üzerinde hareket ettiği, düz, metalden yapılma ray gibi şeyin adı lazım.

Makul fiyatlarda bulabilir miyim? Nedense bin lira üzerinde saçma fiyatlar gördüm.
2 kauçuklu plastikli rulman.
3 kayış.

Internette uygun fiyata arıyorum. Etraftan sanayiden bulma olasılığının hiç olmadığını düşünüyorum.

Hocam bence kendinize güveniyorsanız yapın çünkü onun terazi ayarı var ilk basımda stabilize olması gerek bunların hepsi o yazıcıdaki yazılım sayesinde oluyor yoksa abuk sabuk şeyler olur internette de el yapımı şeylerde bunların nasıl yapılacağı anlatılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı