3D yazıcı Z eksen üzerine erime oluyor

Normalde milimetrik fark da olmamalı.

Makine farklı ama sistemi kullanabilirsin x ekseninin paralelliği için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teker ayarların tatlı sert olmalı, çok sıkı kesinlikle olmamalı.

Benim makinemde senin sıktığın civatanın somunları sıkılımıyor, baktığım kadarıyla seninkilerin de somunları sıkılmamalı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu izledim birazdan yapıcam ama içerdeki 1 tane olan tekerlekler ne yaparsam yapayım ya çok sıkı oluyor ya çok gevşek oluyor.
Içerdeki tekerleği tatlı sert yaptığımda dışarıdaki tekerleklerin biri sert biri gevşek oluyor. Dışarıdakiler tatlı sert olunca da içerdeki dönmüyor garip.

Deniyorum hocam iki yöne doğru da deniyorum içerdeki tekerlek ile dışarıdaki tekerler eşit olmuyor bir türlü ikisi oluyor 3. Olmuyor ne lanet bir makinaymış hay enderine be

İçten dıştan birer teker olsun da, 3.'yü sonra düşünürsün.
Hocam ıkına sıkına yazdırdık baskıyı sanırım düzeldi, ama acayip izler çıktı baskıda bunlar neden kaynaklı daha önce böyle olmamıştı.

Dosya Ekleri

• 20231126_043122.jpg
    20231126_043122.jpg
    86,1 KB · Görüntüleme: 10
Çizgilerin birçok sebebi olabilir, dün attığım Creality videosunda bakabileceğin birçok kontrol noktasının üzerinden geçiliyor. Slicer ayarları da etkiliyor olabilir, özellikle yanlış hız ve baskı sıcaklığı gibi noktalar. Malzeme ve modelin kendisi de sebep olabilir.

Farklı bir modelle daha bakarsın, test kübü ya da benchy gibi bilinen modelle kontrol etmen daha mantıklı olur. Modeldeki noktalar dağınık dikiş izleri sanırım.

Hocam
Çizgilerin birçok sebebi olabilir, dün attığım Creality videosunda bakabileceğin birçok kontrol noktasının üzerinden geçiliyor. Slicer ayarları da etkiliyor olabilir, özellikle yanlış hız ve baskı sıcaklığı gibi noktalar. Malzeme ve modelin kendisi de sebep olabilir.

Farklı bir modelle daha bakarsın, test kübü ya da benchy gibi bilinen modelle kontrol etmen daha mantıklı olur. Modeldeki noktalar dağınık dikiş izleri sanırım.
Hocam filamentten kaynaklı olabilir mi ?
Az önce yeni model denemek için yazıcının yanına gittiğimde extruder ile filament sensörünün arasında kalan kısımdan kopmuş filament. Baskı alırken de çatırdıyodu değişik bir ses geliyordu, nemlendi mi acaba filament.

Geri
Yukarı