3utools pil sağlığını neye göre ölçüyor?

arnulfo.kayceon

Decapat
Merhaba, cihazım Apple iPhone 5s. Cihazımda son 2 haftadır pil sorunu var. Gece yatarken şarjımın olduğuna emin iken sabah kalkıp baktığımda telefon kapanmış şekilde buluyorum şarjı bitiyor. Bu süreçte şarjım minimum %40-50 dolu olduğuna emindim. Dün gece bilerek %100 yapıp bıraktım sabah kalktığımda ise %51'e inmişti bu sefer telefonum açıktı. Bende biraz araştırma yaptım hatta forumdan da danışmıştım. Bildiğiniz üzere bu modellerde kendi pil sağlığı ölçüm modu yok. Araştırma sonucu 3utools programını buldum telefonu bağladım pil sağlığı %100 gözüküyor. Soruya gelecek olursam bu %100 gibi değer pilin iyi yönünde mi kötü yönünde mi %100. pilim iyi durumda ise sorunum ne olabilir? Telefon değişimi yapma imkanım şu anlık yok malum Türkiye fiyatları yaşam şartları. İnşallah değişmem gerektirmeyecek. Bu arada pilimi yaklaşık 4 ay önce yeniletmiştim. Sanırsam Çin Mali takılmış. Şarj aletimde orijinal değil ve eski telefon olduğu için kullanımım da sürekli telefonda olduğu için pilin çöp olması normal herhalde orijinal olmadığı için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı