Telefonun pil sağlığını ölçen uygulama var mı?

@asliara TC telefoncuları orijinal takıyorlar mı ki? Hiç zannetmiyorum orijinal olacağını.
Gerçi orijinal de taksa bir şey fark etmez bence, telefonla birlikte gelen batarya da orijinaldi sonuçta. Bozuldu ama, çok dandik bir telefon. Asphalt gibi oyunları da açmıyordu yıllar önce zaten.

Amazon'un uygulamasını bile indiremiyorum, sürümü yetmiyor. :D
Vestel olayi cok uzun.. Sormayin...

Babam tek basina Teknosa'dayken; (daha once akilli telefonu yoktu), oradaki bir eleman;sigorta yaparsaniz pil de yenilenecek 3 yil sonra diye Vestel 5580'e yonlendirmis. Onun yalan oldugunu farkedip zor bela sigortayi iptal ettirttik..

Sonrasinda, telefon Nougat guncellemesi aldi ve kendi kendine acilip kapanmaya basladi. Isinmasi da artti. Garantisinin dolmasina yakindi. Babami zorla servise yolladim. Biraz deneyin, yazilim atariz olmadi demisler.

Neyse o kendiliginden gecti haftalar sonra..

Telefonla tesadufen konustum. Ses duyulmuyor. Megafonu acin, ancak oyle konusursunuz. Neyse onu da bir baska forumdaki kodlamadan yararlanip actim.

Son aylarda da babam habire islem durduruldu hatasi almaya basladi. Fabrika ayarina cevirdim yedekleyip, ama bir sure sonra yine basladi.

Telefona yazilim atayim dedim. Herseyi indirdim netten. Ama bir turlu yukleme ekranina giremiyorum. Herkesin ayni islemlerle geldigi kisim bende kesinlikle isleme izin vermiyor. Ondan da vazgectim.

Simdi babam hala arada boyle boyle oluyor diyor. Artik duymuyorum =))

Pil konusuna da, orjinal servisi , biz her zaman temin ederiz demislerdi. Yalniz babam rahat 4 yildir hala ayni bataryada.

Kendi kendine birden bitiyordu ve bir sure sonra duzeldi , inanamadim.

Geri
Yukarı