3x8 GB RAM Gigabyte B450M S2H ile kullanılabilir mi?

Maximen

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Merhaba, oyun geliştirme ile ilgileniyorum ve bazı noktalarda 16 GB RAM (2x8) yeterli gelmiyor bu yüzden mevcut sistemime 8 GB daha RAM ekleyip 3x8 olarak çalıştırmak istiyorum, fakat bu konuda internette yaptığım bazı araştırmalar Dual boot olarak sistemin çalışmayacağını ve performans kaybı yaşanacağını söylerken bazı kaynaklar 2x8 GB'lık RAM slotunun Dual boot olarak çalışacağını eğer 16 GB üstü bir RAM kullanımı söz konusu olursa diğer kanalın (1x8) Single olarak çalışacağını ve geri kalan 2x8'lik kısmın Dual olarak çalışabileceğini söylemiş bunun için anakart üreticisinin sitesine bakmak gerektiğini söylemişler fakat ben teknik kısmı çok bilmediğim için anlamadım bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

Anakartta 2 slot için yer var, 3x8 olarak takamazsınız. 2x16 toplamda 32 GB şeklinde takabilirsiniz. Anakartın desteklediği max miktar 2x32 toplamda 64 GB.

Anakartta 2 slot için yer var, takamazsınız. 2x16 şeklinde takabilirsiniz.
Aa benim aklımda 4 RAM slotu var diye kalmış kaç gündür araştırma yapıyorum ya inanılmaz. :( Teşekkür ederim yanıtınız için ben hiç kasayı falan açmayıp sipariş geçecektim siz söylemeseydiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı