4.000 TL 2K 144Hz monitör Tavsiyesi

MSI'da flickering yoğun şekildeydi, LG'de ise ghosting ve ölü pixel.

Bazı VA paneller de kronik sorun var. FreeSync flickering yazıp Google'a aratabilirsin detaylar için. Samsung'un'un VA panellerin de oluyor genel de. MSI, ASUS 1080P ve 1440P monitörlerine Samsung VA panel takıyor.

LG' 27GL850-B monitörün de sorun olduguna şaşırdım güzel bir monitöre benziyordu. Ama hep soru işaretli bir monitör olarak kalmıştır bende. 800:1 kontsrast vardı. LG 27 GN880 alabilirsin istersen 1000:1 kontrast oranına sahip.

içindeki panel 850-B ait ise yine aynı şeyler olabilir ama uyarayım.

Samsung Odyssey monitörler çıktı onlara da bakabilirsin. Güzel kavisli ve SVA panel. Flickering sorunu olmayacaktır.

ASUS TUF GAMING 27" VG27WQ 165Hz 1ms 2xHDMI DP HDR400 Pivot WQHD FreeSync Curved Gaming Monitör | ITOPYA Bu monitör de kronik sorunlu VA panel olabilir.

Son düzenleme:
Bazı VA paneller de kronik sorun var. FreeSync flickering yazıp Google'a aratabilirsin detaylar için. Samsung'un'un VA panellerin de oluyor genel de. MSI, ASUS 1080P ve 1440P monitörlerine Samsung VA panel takıyor.

LG' 27GL850-B monitörün de sorun olduguna şaşırdım güzel bir monitöre benziyordu. Ama hep soru işaretli bir monitör olarak kalmıştır bende. 800:1 kontsrast vardı. LG 27 GN880 alabilirsin istersen 1000:1 kontrast oranına sahip.

içindeki panel 850-B ait ise yine aynı şeyler olabilir ama uyarayım.

Samsung Odyssey monitörler çıktı onlara da bakabilirsin. Güzel kavisli ve SVA panel. Flickering sorunu olmayacaktır.

ASUS TUF GAMING 27" VG27WQ 165Hz 1ms 2xHDMI DP HDR400 Pivot WQHD FreeSync Curved Gaming Monitör | ITOPYA Bu monitör de kronik sorunlu VA panel olabilir.

İlgi ve alakan için teşekkür ederim, göz atacağım.

İlgi ve alakan için teşekkür ederim, göz atacağım.

Ben teşekkür ederim. Tasarım olarak güzel, yazılımsal olarak sorunsuz bir monitörü gerçekten gözüm arıyor. Bu ben de hobi oldu. Araştırıyorum.
Yaptığım önerileri araştırma fırsatım oldu. AOC Q27G2U flickering sorunu yaşıyor eleyebilirsin. VA panellerin çogu böyle. VG27Wq'da aynı o da FreeSync flickering sorunu yaşatır. Kendi adıma konuşayım önerdigim monitörler içinden bana en temiz gelen IPS olan LG GN880 ve ASUS VG27aq.
Ama LG 27GL850F-B monitörü kullanıp iade etmiştiniz. Sanırım GN880 ile araların da pek bir fark yok.
Tekrar yazayım genel mana da ben de merak ediyorum güzel alınabilir 2K bir monitör var mı diye. Çünkü VA panel olanların çogun da FreeSync flickering kronik sorunu var. IPS olanlar daha temize benziyor en azından ama onların da kendine has sorunları olabilir. Elimden gelen yardım bu kadar. Monitör almak çok zormuş gerçekten size kolay gelsin :).

Geri
Yukarı