4.000 TL'ye Monitör Dahil Sistem Toplama

Bütçe
4.000

Destiny97

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 4.000 TL ile monitör dahil sistem toplamak istiyorum. Sistem toplamaktaki amacım son çıkan oyunları full hdde, ortalama ultra ayarlar ile oynamak. Aşağıdaki özelliklerin olduğu bir sistem toplamayı düşünüyorum. Bu özelliklere göre yorumlarınızı ve tavsiyeleriniz bekliyorum.

İşlemci = AMD Ryzen 5 2600X Soket AM4 3.7GHz/4.25GHz 19MB Multi Pack (Kutusuz) İşlemci
Anakart = Asus Prime A320M-F AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200(OC)Mhz mATX Gaming Anakart
Ram (Bellek) = Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16 Siyah Ram - CMK8GX4M1D3000C16
Ekran Kartı = Asus DUAL-RX 580-O4G 4GB GDDR5 256Bit DVI/2xHDMI/2xDP Gaming Ekran Kartı (DUAL-RX580-O4G)
Sabit Disk = Seagate Barracuda 1TB ST1000DM010 3.5" 7200RPM SATA3.0 NCQ 64MB 210MB/s Sabit Disk
Kasa = GamePower Crimson Guard 500W +80 Bronze Dahili PSU' lu 4x120mm ARGB Fan Gaming ATX Kasa
Monitör = LG 22MK400H-B 1ms 75Hz HDMI 21.5" Full HD Gaming Monitör

Bu sisteme önerilerim:
B450 anakart.
Kesinlikle ssd almalısın. Gerekirse HDD alma.
Çift kanal bellek kullanmalısın.
Monitör olarak TN panel almamalısın.
Ek olarak seçtiğin kasa markası forumda sevilmiyor.

B450 anakart daha iyi.
Ssd cok şey katar ama almasanda olur.120 gb ssd alan adamın ne işine yarar o kadarcık alan
Tn panelden daha ucuza oyuncu monitorü bulamazsın o özelliklerde.
Ram güzel bi 8 lik daha alırsın sonra.
Dikkat o kasa masanın üzerinde duracaksa dikkatlice düşün estetik önemli ama gözünün önünde durmayacaksa (masanın altında) hiç özenme. Psu çok önemli.

Bu sisteme önerilerim:
B450 anakart.
Kesinlikle ssd almalısın. Gerekirse HDD alma.
Çift kanal bellek kullanmalısın.
Monitör olarak TN panel almamalısın.
Ek olarak seçtiğin kasa markası forumda sevilmiyor.
B450 anakart daha iyi.
Ssd cok şey katar ama almasanda olur.120 gb ssd alan adamın ne işine yarar o kadarcık alan
Tn panelden daha ucuza oyuncu monitorü bulamazsın o özelliklerde.
Ram güzel bi 8 lik daha alırsın sonra.
Dikkat o kasa masanın üzerinde duracaksa dikkatlice düşün estetik önemli ama gözünün önünde durmayacaksa (masanın altında) hiç özenme. Psu çok önemli.
Kusura bakmayın ramin 2x8 olduğunu yazmayı unutmuşum. Anakart olarak Asus Prime B450M Dragon ile Asus Prime B450M-K buldum, hangisini tavsiye edersiniz?
Bütçem kısıtlı olduğu için başka monitör alamadım.
Psu 500 wat.

Son düzenleme:
Kusura bakmayın ramin 2x8 olduğunu yazmayı unutmuşum. Anakart olarak Asus Prime B450M Dragon ile Asus Prime B450M-K buldum, hangisini tavsiye edersiniz?
Bütçem kısıtlı olduğu için başka monitör alamadım.
Psu 500 wat.
İkiside guzel dragon daha bi güzel sanki azcıkta estetik düşünmek lazım. İkisi içinde amd 3000 serisi ryzen işlemci kullanımı açık. Bios update leri yayınlanmış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı