4,5 gün özürsüz ve 21,5 gün özürlü devamsızlık ile sınıfta kalınır mı?

Ben yönetmeliği inceleyip tatil planı yaptım, aileme şu kadar devamsızlık hakkım var diye önceden belirttim. 20 günü geçtiğinde müdürler bunu 21 yaparsam kalırsın bunları özürsüze yazalım sınıfta kalma dediler. Ben itiraz ettim, ilk kendi katımın müdür yardımcısıyla, ikinci alt katın müdür yardımcısıyla, üçüncü olarak okul müdürüne gittim. Hepsi 20 izinli 10 izinsiz hakkın var, 5 izinsizde belge alamazsın dediler. En sonunda hepsiyle yüksek sesli bir tartışmadan sonra ailemi çağırdım. Onlar da benim dediğim şekilde olduğunu anlattılar, müdürler gene kabul etmediler ve MEB'den yetkili birine sordular. Sonuçta öğrendim ki bu üç müdür de okula torpille gelmiş, vasıfsız insanlarmış...

Çok da şaşırmadım...

Ben yönetmeliği inceleyip tatil planı yaptım, aileme şu kadar devamsızlık hakkım var diye önceden belirttim. 20 günü geçtiğinde müdürler bunu 21 yaparsam kalırsın bunları özürsüze yazalım sınıfta kalma dediler. Ben itiraz ettim, ilk kendi katımın müdür yardımcısıyla, ikinci alt katın müdür yardımcısıyla, üçüncü olarak okul müdürüne gittim. Hepsi 20 izinli 10 izinsiz hakkın var, 5 izinsizde belge alamazsın dediler. En sonunda hepsiyle yüksek sesli bir tartışmadan sonra ailemi çağırdım. Onlar da benim dediğim şekilde olduğunu anlattılar, müdürler gene kabul etmediler ve MEB'den yetkili birine sordular. Sonuçta öğrendim ki bu üç müdür de okula torpille gelmiş, vasıfsız insanlarmış...
Günümüzde Hayvanat bahçesi müdürünün bile MEB başkanı olduğu bir devirde pek şaşırmadım açıkçası.

Toplam 26 ediyor. 30 sınırını geçmemişsin ve özürsüz sınırın 10 u geçmemiş. İki kural da ihlal edilmediği için geçiyorsun.

Ortada silinmesi gereken bir şey yok. 1
Silinmesi gereken bir şey yoksa veli iletişimine de gerek yok. 2
5 gün olunca değil 5 günü geçince dedim. 3

Ortada silinmesi gereken bir şey yok.

Okullar veri girişini sanılanın aksine karneler dağıtıldıktan sonraya kadar bile açık tutarlar.

Geçiyorsun emin ol, istersen yönetmeliği incele.
Maksimum sınır 4.5 demişsiniz. 1
Silinmesi derken özürsüz devamsızlık özürlü devamsızlık olarak aktarılıyor. 2
Dilekçe yazılarak aktarılıyor bu yüzden veli iletişimine gerek var.. 3

Son düzenleme:
Böyle bir konuya neden bu kadar mesaj yazılmış bilmiyorum. Muhtemelen konuyu açanın kafasını karıştıracak boş ve yanlış bilgiler söylendi. Söylediğin devamsızlık ne sınıfta kalmanı sağlar ne de belge almanı engeller. Sorunun cevabını almışsındır umarım. Başka bir şey varsa bu cevabı yanıtla, bildirimi gelsin.

Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi

Beyler.
Bu sistem sadece Liseler için uygulanacakmış.
OrtaÖğretim Kurumlarında devamsızlık sınırının olmadığının altı çizilmiş.
Eğer Lisedeyseniz 5 gün Devamsızlıkta belge alamayacaksınız,10 gün devamsızlıkta ise sınıfta kalma mevzuatının başlayacağı söyleniyor.

Geri
Yukarı