4,5 gün özürsüz ve 21,5 gün özürlü devamsızlık ile sınıfta kalınır mı?

Arkadaşlar bakabilir misiniz?

Okulumuzda teşekkür almaları için devamsızlığı olan öğrencilere hocaları yardım ediyordu. Benim devamsızlığım 4,5 gün ve 21,5 gün özürlü yapmışlar. Sınıfta kalır mıyım?
dostum sınıfta kaldın mı acaba?Çünkü benim de aynı henüz karnemi alamadım
Benim de devamsızlık 4 gün özürsüz 22 gün özürlü şu an. Geçen hafta okula gidip memurla konuştum kalmazsın dedi. Ben de internetten okuduğumda özürsüz 10 günü geçmemek şartıyla toplam 30 gün devamsızlık hakkımız olduğunu okudum. Özürlü devamsızlık hakkıyla alakalı bir şey yazmıyordu. O yüzden kalmayız diye düşünüyorum. İnşallah okuldaki memur "toplam devamsızlığım 22 gün kalır mıyım?" olarak anlamamıştır beni. "Özürlü devamsızlığım 22, özürsüz 4. Kalır mıyım?" diye sordum çünkü ama yine de emin olamadım.

Fakat şöyle bir şey de var. Benim özürsüz devamsızlık hakkım varken gitmediğim günü özürlü olarak girmişler. Özürsüz de 4'te kaldığı için sanki belge almamı engellemek istemiyorlar gibime geldi. Belge almamı engellemek istemeyip 4 gün devamsızlığa baktılarsa 22 gün özürlü devamsızlığım olduğunu da görmüştür. "Bu çocuk belge alsın" derken de sınıfta bırakmazlar herhalde. :) Kısaca kalmayız büyük ihtimalle ya. Kalırsam trajikomik olur. Son senem + okul zamanı devamsızlık kullanmadım bile mecbur kalmadıkça. Sırf son ay gitmemek için.
Acaba sınıfta kaldın mı? Şehir dışında olduğum için karnemi alamadım da henüz.Benim de 24 gün özürlü 4 gün özürsüz devamsızlığım var.

Son düzenleme:
dostum sınıfta kaldın mı acaba?Çünkü benim de aynı henüz karnemi alamadım

Acaba sınıfta kaldın mı? Şehir dışında olduğum için karnemi alamadım da henüz.Benim de 24 gün özürlü 4 gün özürsüz devamsızlığım var.

Kusura bakma geç oldu ama hayır kalmadım. Özürsüz devamsızlık 5'i geçmediği için belgemi de aldım. 22 gün özürlü, 4 gün özürsüz devamsızlık vardı bir sıkıntı olmadı. Rahat olun özürsüz devamsızlık 10 günü geçmeyip toplam devamsızlığınız da 30 günden fazla olmazsa sıkıntı olmaz. En azından şu anki sistem için geçerli bu. İlerde değişebilir bilemem.

Kusura bakma geç oldu ama hayır kalmadım. Özürsüz devamsızlık 5'i geçmediği için belgemi de aldım. 22 gün özürlü, 4 gün özürsüz devamsızlık vardı bir sıkıntı olmadı. Rahat olun özürsüz devamsızlık 10 günü geçmeyip toplam devamsızlığınız da 30 günden fazla olmazsa sıkıntı olmaz. En azından şu anki sistem için geçerli bu. İlerde değişebilir bilemem.
Neredeyse her yıl bi eğitim sistemi değişiyor,bence sonu pek hayır olmayacak.

Özürlü sayım 24, müdürle tartıştım. Meb yetkililerine sordu ve benim dediğim şekilde olduğunu söyledi. 25 izinli 4 izinsiz yaptığında hem takdir teşekkür alıyorsun hem geçiyorsun😀

Sistem hala açık, notlarımı yeni girenler var.
Merhaba sınıfta kaldın mı acaba? Henüz karnemi alamadım ben.Bi de kaçıncı sınıfa gidiyorsun?

Geri
Yukarı