4.500 TL'lik Mimarlık Öğrencisine Masaüstü Sistem

amucahidb

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıktan anlaşılabileceği gibi çizim yapmak ve render almak gibi işlerde kullanmak üzere bir bilgisayar toplamak istiyorum. Araştırmalarım sonucu 4.100TL'ye topladığım PC ekte bulunmakta. Ekran dahil değildir ve fiyat 4000 TL'ye ne kadar yakın olursa benim için o kadar iyi. Sistem önümüzde ki final haftasından sonra toplanacaktır. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa gerçekten çok makbule geçecek.

Kullandığım programlar: Autocad, Archicad, Lumion

pc.PNG

Anakarttan kısıp soğutucuyu sıvı yapmaya çalışın ve 8 GB bellek ilave edin. Ekran kartı ve işlemciden görüldüğü üzere dengeli bir sistem olmuş. Hem CPU hem GPU render'da tatmin olursun.

Hangi render motorlarını kullanıyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartlardan çokta anladığımı söyleyemem doğrusu. Hangi anakart ve sıvı soğutma sistemini önerirsiniz? Bu arada cinema4D ve lumion render motorlarını kullanıyorum.

Anakart olarak tercih tabi ki de bu olmalı. Bütçene de rahatlıkla uygun. Harika bir hava katıyor, özellikle pencereli bir kasa alman taraftarıyım :p
MSI Z97S SLI KRAIT EDITION Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI Anakart - Vatan Bilgisayar

Sıvı soğutmada ise bu uygundur.
Hydro Serisi™ H80i SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ - Vatan Bilgisayar

Öyleyse anakart ve işlemci soğutucusunu bu iki parça ile değiştiriyorum çok teşekkür ederim. Nasıl bir kasa seçmeliyim? Sıvı soğutucu içinde sorun olmayacak bir kasa öneriniz var mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı