4+8 RAM kullanılır mı?

nydachles

Decapat
Yer
Çukurova Turkey/ADANA
Daha fazla  
Meslek
FLO Satış Danışmanı
Bilgisayarımda halihazırda anakarta bağlı şekilde bir 4 GB DDR3 RAM var. Laptop içinde harici bir kısım boş bende Dual channel yöntemini uygulamak için RAM satın almayı düşünüyorum fakat 4+4 değil de 4+8 yapmayı planlıyorum bana bir sıkıntısı dokunur mu?

Dual channel olarak çalışmaz. Eğer, işlemciniz Intel ise flex modda çalışır, çift kanala göre daha az performans verecektir. Eğer AMD ise iki tane tek kanal olarak çalışır.

Dual channel olarak çalışmaz. Eğer, işlemciniz Intel ise flex modda çalışır, çift kanala göre daha az performans verecektir. Eğer AMD ise iki tane tek kanal olarak çalışır.
Flex moddan kastın nedir ? Yani bir adet anakartta var bir de harici olarak anakart üzerinde slot var.
Dual Channel çalışmaz mı yani ?

Flex moddan kastın nedir ? Yani bir adet anakartta var bir de harici olarak anakart üzerinde slot var.
Dual Channel çalışmaz mı yani ?
Flex mod işte Intel işlemciler ile kullanılan bu tarz durumlar için bir teknoloji, ne işe yaradığını zerre bilmiyorum fakat AMD'deki gibi tek kanal iki tane modül olmasından biraz daha fazla performans veriyor.
Anladığım kadarıyla cihazın üzerindeki bellek gömülü, bir de genişletme yuvası var. Bu olayın pek de onunla alakası yok, aynı kapasitede modüller olması yeterli. Yani 8 yerine 4 GB alırsanız, çift kanal olarak çalışacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı