4.800 TL monitör seçimi

Detaylı bir incelemesi mevcut. Ekstra sorularınız olursa, @Zerons hocama sorabilirsiniz.

Vallahi düşünüyorum siz kaça aldınız ve neleri güzel. Renklerin kalitesi iyi mi?

3800e İtopya'dan almıştım indirimde. Monitör ayağı fazlasıyla güzel. Renkleri bayağı iyi ben çok beğendim. OC ile 180Hz yapılıyor ve hiçbir sorun çıkartmıyor. G-Sync tertemiz çalışıyor. Arkada jak girişi ve 2 tane USB 3.2 girişi var (PC'ye usbss kablosu takmanız gerekiyor monitörden). Tek eksi diyebileceğim şey Gigabyte Control Center'den yaptığınız ayarlar hep ama hep bir garip şekilde geçiyor, bazen ayarı yapmadığını diyor ama yapıyor. Bazen başka bir ayarı yaptığını diyor ama doğru ayarı yapıyor. Bazen bir profilden öbürüne geçince durduk yere profilin ayarlarının ağzını yüzünü bozuyor ben o yüzden Custom profil yaptım çünkü onlarınkini bozmuyor. Super Resolution FPS oyunlarında bayağı işe yarıyor ve keskinlik ayarını değiştirmekde etkili oluyor. Aim stabilizer özelliği var düşük gecikme için ama pek işe yarıyor denemez gereksiz. OD ayarlayabiliyorsunuz Sadece Speed modunda dikkat ederseniz artifact görebiliyorsunuz, ben genelde picture quality ve balancedde kullanıyorum artifact olmasın diye. (CS de belli oluyor Speed de). Bir de monitör hiç ısınmıyor. Monitör VESA uyumlu, kendi monitör ayağınızı alıp bayağı bayağı kolay bir şekilde takabilirsiniz. Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Bence alınır, ben aldığıma hiç pişman değilim.

3800e İtopya'dan almıştım indirimde. Monitör ayağı fazlasıyla güzel. Renkleri bayağı iyi ben çok beğendim. OC ile 180Hz yapılıyor ve hiçbir sorun çıkartmıyor. G-Sync tertemiz çalışıyor. Arkada jak girişi ve 2 tane USB 3.2 girişi var (PC'ye usbss kablosu takmanız gerekiyor monitörden). Tek eksi diyebileceğim şey Gigabyte Control Center'den yaptığınız ayarlar hep ama hep bir garip şekilde geçiyor, bazen ayarı yapmadığını diyor ama yapıyor. Bazen başka bir ayarı yaptığını diyor ama doğru ayarı yapıyor. Bazen bir profilden öbürüne geçince durduk yere profilin ayarlarının ağzını yüzünü bozuyor ben o yüzden Custom profil yaptım çünkü onlarınkini bozmuyor. Super Resolution FPS oyunlarında bayağı işe yarıyor ve keskinlik ayarını değiştirmekde etkili oluyor. Aim stabilizer özelliği var düşük gecikme için ama pek işe yarıyor denemez gereksiz. OD ayarlayabiliyorsunuz Sadece Speed modunda dikkat ederseniz artifact görebiliyorsunuz, ben genelde picture quality ve balancedde kullanıyorum artifact olmasın diye. (CS de belli oluyor Speed de). Bir de monitör hiç ısınmıyor. Monitör VESA uyumlu, kendi monitör ayağınızı alıp bayağı bayağı kolay bir şekilde takabilirsiniz. Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Bence alınır, ben aldığıma hiç pişman değilim.
hocam ölü piksel veya ghosting durumlarını yaşadınız mı ? birde özelden monitörün renkleri göstermesini fotoğraf olarak atabilir misiniz ?

Hocam ölü piksel veya ghosting durumlarını yaşadınız mı? Bir de özelden monitörün renkleri göstermesini fotoğraf olarak atabilir misiniz?

Ölü piksel ve ghosting gram yaşamadım. Fotoğrafta renkler pek güzel çıkmaz telefonumun kamerası biraz kötü ama kullandığım ayarlarda her şey bayağı güzel. (parlaklık opsiyonel, oyuna gireceğim zaman super resultionu 1E OD yi Balancede alıyorum.) (ssde yanlış olmuş keskinlik 6da.)

1686002504616.png

Son düzenleme:
Ölü piksel ve ghosting gram yaşamadım. Fotoğrafta renkler pek güzel çıkmaz telefonumun kamerası biraz kötü ama kullandığım ayarlarda her şey bayağı güzel. (parlaklık opsiyonel, oyuna gireceğim zaman super resultionu 1E OD yi Balancede alıyorum.)

Eki Görüntüle 1808850
peki 4000 TL civarına düşmesini beklemeli miyim almak için. Ayrıca ölü piksel çıkarsa değiştirme imkanı var mı biliyor musunuz ?

peki 4000 TL civarına düşmesini beklemeli miyim almak için. Ayrıca ölü piksel çıkarsa değiştirme imkanı var mı biliyor musunuz ?
Ölü piksel çıkarsa hangi monitörü alırsan al değiştirebilirsin. Ben olsam 4000e düşmesini beklemem. Ama daha ucuz istiyorsan üstte attığım lenovo g24-20ye bakın.

hocam sanırım sizinde dedikleriniz ve tecrübeniz ile alıcam g24-f2 yi. istanbuldayım şuan kaç günde gelir acaba kargo ile
G24-F2yi alacağınıza pişman olacağınızı sanmıyorum. Kargo konusunda ise kesin bir fikrim yok, Bugün yada yarın sipariş ederseniz Cumartesi/Cuma gelebilir gibime geliyor.

Ama daha erkende gelebilir neticede istanbuldasınız. Bilmiyorum.

Geri
Yukarı