4 adet Arctic P12 için fan çoklayıcı önerisi

Makaleler
3
Elimde 4 adet 3 pin Arctic P12 fan mevcut. Bunları anakart üzerinden kontrol etmek için pek çok çoklayıcı ve kontrolcü satın aldım fakat hiçbiri 3 pin ile tam uyumlu çalışmıyordu. En son aldığım çoklayıcı ile fanlarımı anakart üzerinden kontrol edebiliyorum ama çoklayıcının üzerindeki pinler dikey konumda olduğundan dolayı kasanın arkasına sığmıyor. Bende kasanın önünde konumlandırdım fakat bu seferde görüntü kirliliği oluşturdu. Bana kasamın arka tarafına takabileceğim, en az 4 adet 3 pin fan destekli bir çoklayıcı önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Denediğim uyumsuz çoklayıcılar:

Kasa: Zalman N3.

PSU üstüne yapıştırmayı denediniz mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda Recep abi sığmadığı için öyle bir çözüm bulmuştu.

Bu arada yukarıdaki çoklayıcı ile bir tane 4 pin fan takılı olması lazım diye biliyorum.

PSU üstüne yapıştırmayı denediniz mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda Recep abi sığmadığı için öyle bir çözüm bulmuştu.

Bu arada yukarıdaki çoklayıcı ile bir tane 4 pin fan takılı olması lazım diye biliyorum.
Akasa Beşli PWM Otomatik Fan Kontrollü Fan Çoklayıcı Flexa Kablo (AK-CBFA03-45) Bu ürünün 4 pin fan ihtiyacını CPU fanından karşılayıp yanına 3 adet 3 pinli kasa fanı takarsam düzgün çalışır mı ve benim anakartım eski olduğundan 4 pin olarak sadece CPU fan girişi var oraya takabilir miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı