Sharkoon RGB LIT 100 kasaya Arctic P12 fan takma

Ön panelin cam ya da akrilik gibi malzemeler yerine mesh yapıda olması daha avantajlı oluyor soğutma açısından diye düşünüyorum. Benim Sharkoon TG5 kasamın önünde 3 adet 12 cm, yanlış hatırlamıyorsam 1000 RPM civarında çalışan fan mevcut ve yeteri kadar hava almıyor. Bundan önce önünde 2 adet standart 12 cm fan ile kullandığım Corsair Carbide Spec-01 kasam daha iyi bir soğutma performansı sağlıyordu mesh yapılı ön paneli sayesinde.

Ön panelin cam ya da akrilik gibi malzemeler yerine mesh yapıda olması daha avantajlı oluyor soğutma açısından diye düşünüyorum. Benim Sharkoon TG5 kasamın önünde 3 adet 12 cm, yanlış hatırlamıyorsam 1000 RPM civarında çalışan fan mevcut ve yeteri kadar hava almıyor. Bundan önce önünde 2 adet standart 12 cm fan ile kullandığım Corsair Carbide SPEC-01 kasam daha iyi bir soğutma performansı sağlıyordu mesh yapılı ön paneli sayesinde.

Zaten çok iyi bir performans beklemiyorum. Sonuçta kasanın fiyatı belli. Bu kasayı alıp önüne 2 tane Arctic P12, üstüne de SilverStone PF240 koymayı düşünüyorum. Sizce pişman olur muyum?

Kasa olarak Phanteks Eclipse P400A ve Deep Cool Gammaxx L240 V2 sıvı soğutma ünitesini öneririm. Phanteks kasa 2 adet fan ile birlikte geliyor ve QP Bilişim'de 580 lira. Gammaxx L240 V2 ise incehesap'ta 700 lira. Sisteme de bağlı biraz, eğer çok güç tüketen bir sistem değil ise abartmaya gerek yok, hava soğutma da iş görecektir.

Kasa olarak Phanteks Eclipse P400A ve Deep Cool Gammaxx L240 V2 sıvı soğutma ünitesini öneririm. Phanteks kasa 2 adet fan ile birlikte geliyor ve QP Bilişim'de 580 lira. Gammaxx L240 V2 ise incehesap'ta 700 lira. Sisteme de bağlı biraz, eğer çok güç tüketen bir sistem değil ise abartmaya gerek yok, hava soğutma da iş görecektir.
Böyle yaparsam istediğim görüntüye ulaşmak için 1500 TL civarı harcama yapmam lazım.
Zaten çok iyi bir performans beklemiyorum. Sonuçta kasanın fiyatı belli. Bu kasayı alıp önüne 2 tane Arctic P12, üstüne de SilverStone PF240 koymayı düşünüyorum. Sizce pişman olur muyum?

Bu parçalara kafayı çok taktım. Eğer sıcaklık konusunda bir problem yasatmayacaksa bunları sipariş vereceğim. Çok iyi bir performans beklemiyorum. İşlemcimi OC yapmama yetsin ve oyun oynarken çok ısınmasın yeter.

Kasanın ön tarafındaki boşluk çok da yeterli değil gibi. Bu bütçede gayet iyi hava akışına sahip kasalar tercih edilebilir.

@KuoNN mesh olarak iyi dursalar da kalite bakımdan Sharkoon daha iyi.

Diğer konuta yazdığım gibi sizin için görsellik önemliyse çok iyi bir tercih olur zaten sıvı soğutma alacağınız için işlemci sıcaklığı sorun olmaz.

Ekran kartı hakkında kesin bir şey söyleyemem ama üzmez.

Dediğiniz gibi benim için görsellik ön planda ama soğutma olarak da sıkıntı yaşamak istemiyorum. Bugun sipariş edecegim. Yardimlariniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı