Çözüldü 4 antivirüsten kaçabilecek virüs var mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Yani benimle ilgili bir sorun olmaz değil mi?
Olmaz.
biraz sinirleniyor olabilirsiniz kusura bakmayın
Hayır sinirlenmiyorum yalnızca çok endişe ediyorsunuz.
bunlar için kesinlikle güvenli modda tarama mi yapmamız lazım yoksa Kaspersky gelişmiş tehdit koruması falan tespit edebilir mi?
Edebilir, edemediği taktirde sistemdeki anormal davranışları farkedersiniz, alternatif çözüm kurup temizlersiniz.
Bir de hani siz bile bile virüslü bir dosya açarsanız tespit edilmez dediniz ya o bıktık kafama takmama sebep oldu.
Bile bile tüm korumaları kapatıp açarsanız dedim. Yani sistem izleyicisi dahi kapalı bir Kaspersky ile açtığınızda artık o korumanın yapacağı hiçbir şey kalmamış oluyor.
Yok hocam bunlar beni endişelendirmedi sadece siz bazı virüsler kaçabilir ve onlar için güvenli mod gerekir dediniz diye endişelendim güvenli mod olmadan da bütün virüsler bulunabiliyor mu?
O dediğim zararlılar iç ağlar barındıran şirket bilgisayarlarını hedef alıp fidye virüsü yerleştirmeyi, kullanıcı verilerini sızdırmayı ve sistemleri enfekte etmeyi amaçlıyor. Ev kullanıcıları ile işi yok.

Nasıl yani hocam güvenli modda taratmam gerekiyor mu kesinlikle.
Hayır elbette, hayır hayır hayır...

O dediğim zararlılar iç ağlar barındıran şirket bilgisayarlarını hedef alıp fidye virüsü yerleştirmeyi, kullanıcı verilerini sızdırmayı ve sistemleri enfekte etmeyi amaçlıyor. Ev kullanıcıları ile işi yok.

Hayır elbette, hayır hayır hayır...

Yani benimle ilgili bir sorun olmaz değil mi? Hadi diyelim ki oldu (biraz sinirleniyor olabilirsiniz kusura bakmayın) bunlar için kesinlikle güvenli modda tarama mi yapmamız lazım yoksa Kaspersky gelişmiş tehdit koruması falan tespit edebilir mi? Bir de hani siz bile bile virüslü bir dosya açarsanız tespit edilmez dediniz ya o bir tık kafama takmama sebep oldu.

Yani benimle ilgili bir sorun olmaz değil mi?
Olmaz.
biraz sinirleniyor olabilirsiniz kusura bakmayın
bunlar için kesinlikle güvenli modda tarama mi yapmamız lazım yoksa Kaspersky gelişmiş tehdit koruması falan tespit edebilir mi?
Edebilir, edemediği taktirde sistemdeki anormal davranışları farkedersiniz, alternatif çözüm kurup temizlersiniz.
Bir de hani siz bile bile virüslü bir dosya açarsanız tespit edilmez dediniz ya o bıktık kafama takmama sebep oldu.
Bile bile tüm korumaları kapatıp açarsanız dedim. Yani sistem izleyicisi dahi kapalı bir Kaspersky ile açtığınızda artık o korumanın yapacağı hiçbir şey kalmamış oluyor.

Çözüm
Olmaz.

Edebilir, edemediği taktirde sistemdeki anormal davranışları fark edersiniz, alternatif çözüm kurup temizlersiniz.

Tamam hocam çok teşekkür ederim güvenli modda taratmama gerek yok sistemde anormal bir durum olursa zaten antivirüs veya ben farkederim tamam çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun.

Tamam hocam çok teşekkür ederim güvenli modda taratmama gerek yok sistemde anormal bir durum olursa zaten antivirüs veya ben farkederim tamam çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun.
Aynen öyle, anormal durum olursa dikkatinizi çeker, kaldı ki tespit edilmese dahi sistem izleyici özelliği sizin farketmemeniz halinde sistemdeki anormal işlemleri fark eder ve size uyarı verir. Endişelenecek bir durum yok. Rica ederim iyi akşamlar.

Hocam bence çok korkuyorsanız Kaspersky Rescue Disk ile de tarama yapabilirsiniz eğer bir şey çıkmazsa ve üstüne 4 antivirüs ile tarama yaptıysanız büyük ihtimalle bir problem yoktur ama eğer hala şüpheleniyorsanız o 4 antivirüs ile güvenli modda tarama yapın yine yoksa çok yüksek ihtimalle bilgisayarınız da virüs yoktur.

Aynen öyle, anormal durum olursa dikkatinizi çeker, kaldı ki tespit edilmese dahi sistem izleyici özelliği sizin fark etmemeniz halinde sistemdeki anormal işlemleri fark eder ve size uyarı verir. Endişelenecek bir durum yok. Rica ederim iyi akşamlar.

Hocam bir son sorum daha olacak ancak bu sistem izleyiciden falan kaçabilecek bir virüs var mıdır? Ya da bellek falan çok kullanmayan öyle virüsler var mıdır?

@Dutchman

Hocam bir son sorum daha olacak ancak bu sistem izleyiciden falan kaçabilecek bir virüs var mıdır? Ya da bellek falan çok kullanmayan öyle virüsler var mıdır?

@Dutchman

Sistem izleyici genel olarak davranışların tümünü izler. Kayıt defterindeki değişiklikleri, dosya sistemindeki değişiklikleri, açılan ya da kapanan programları detaylı şekilde inceleme özelliğine sahiptir. Bu yüzden kaçabilecek bir virüs yok diyebiliriz özellikle bir ev kullanıcısı için. Eğer sistem izleyiciden kaçan bir virüs olursa da daha sonradan bunu davranışlarından anlar, kötü amaçlı programın neden olduğu hasarları geri alır ve virüsün tam temizlenebilmesi için gelişmiş temizleme yapmanızı ister. Benim bildiğim bu şekilde. Yanlışım varsa @Dutchman hocam düzeltirseniz sevinirim.

@Dutchman
Sistem izleyiciden kaçmaktan ziyade zararlının yaptığı işlemler kritik seviyede değilse, yani standart bir programdan fazlasını yapmıyorsa sistem izleyici bunu zararlı olarak algılamayabilir. Ancak burada da devreye bilinirlik ve dijital imza giriyor. Ne kadar zararsız eylemi olursa olsun bilinmeyen, dijital olarak imzalanmamış bir uygulama sistem izleyicinin takibinde olur. Merak etmeyin endişe ettiğiniz her şey detaylı şekilde düşünülüp güvenlik uygulamalarına ekleniyor.

Geri
Yukarı