4 Ay içinde LGS'den 420 Puan Kazanılır Mı?

Denji

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar şimdiye kadar LGS için çok fazla çalıştığım söylenemez. Sizce şu 4 ay içinde günde hiç yoktan 4-6 saat çalışarak 420 puan almam mümkün mü?

Tamamen sana bağlı. Ne kadar bildiğine, anlama hızına, ne kadar verim aldığına göre değişir. Ben de pek çalışmamışım sınavlarda %5-%7 arası geziyordum bir ara okul pandemiden kapatıldı ilk defa 2 hafta deyip kapattılar. O zaman çok çalışıp 450 lerde bir şey almıştım.

2 sene önce girmiştim LGS'ye günde 3-4 saat çalışıyordum işkence gibiydi fazla çalışma derim psikolojik olarak çökersin. Başarılar dilerim.

Ben 8'de okula gitmiyordum fakat günde 4-5 saat falan çalışıyordum %7 girmiştim, okula gitsem muhtemelen çok daha iyi olurdu ama sana önerim fazla kasmaman. Ben denemelerde %3 falan giriyordum genelde fakat sınavda çok kasmıştım sonra batırmıştım :D

Sana önerim bol bol denemeye girip iyice alış, benim fen, din ve inkılapta birer yanlışım vardı fakat matematikten yüz yüze sınava alışkın olmadığım için çok stres yapıp 4 doğru yapmıştım.
Matematik önemli yani :)

1.Deneme:
Türkçe:18 Doğru 2 Yanlış
İnkılap:9 Doğru 1 Yanlış
Din:9 Doğru 1 Yanlış
İngilizce: Full
Matematik: 12 Doğru 4 Yanlış 4 Boş
Fen: 16 Doğru 4 Boş

2.Deneme:
Türkçe: 17 Doğru 2 Yanlış 1 Boş
İnkılap: 9 Doğru 1 Boş
Matematik: 12 Doğru 5 Yanlış 3 Boş

3.Deneme Hız Yayıncılık olduğu için çok zorlanmıştım:
Türkçe: 17 Doğru 3 Yanlış
İnkılap: 9 Doğru 1 Yanlış
Din: 9 Doğru 1 Yanlış
Matematik: 11 Doğru 5 Yanlış 3 Boş
Fen: 10 Doğru 9 Yanlış 1 Boş

Çoğunluk 4 saat yeterli olur 6 saat dayanamazsın demiş ama benim yeni nesil ve eski nesil karışık 20 tane soruyu çözmem yaklaşık 2 pomodoro yani 50 dakika sürüyor ki ben kendime Matematikte günlük 50 soru hedefi koyuyorum artık. Diğer derslere de yetişebilmem adına 6 saat çalışmam şart.

1.deneme:
Türkçe: 18 doğru 2 yanlış.
İnkılap: 9 doğru 1 yanlış.
Din: 9 doğru 1 yanlış.
İngilizce: Full.
Matematik: 12 doğru 4 yanlış 4 boş.
Fen: 16 doğru 4 boş.

2.deneme:
Türkçe: 17 doğru 2 yanlış 1 boş.
İnkılap: 9 doğru 1 boş.
Matematik: 12 doğru 5 yanlış 3 boş.

3.deneme hız yayıncılık olduğu için çok zorlanmıştım:
Türkçe: 17 doğru 3 yanlış.
İnkılap: 9 doğru 1 yanlış.
Matematik: 11 doğru 5 yanlış 3 boş.
Fen: 10 doğru 9 yanlış 1 boş.

Çoğunluk 4 saat yeterli olur 6 saat dayanamazsın demiş ama benim yeni nesil ve eski nesil karışık 20 tane soruyu çözmem yaklaşık 2 pomodoro yani 50 dakika sürüyor ki ben kendime matematikte günlük 50 soru hedefi koyuyorum artık. Diğer derslere de yetişebilmem adına 6 saat çalışmam şart.

Düzenli ve doğru çalışırsan 420 bile geçersin günlük 6 saat fazla gibi 3-4 saat yeterli denemelerinde o kadar kötü değil.

1.Deneme:
Türkçe:18 Doğru 2 Yanlış
İnkılap:9 Doğru 1 Yanlış
Matematik: 12 Doğru 4 Yanlış 4 Boş
Fen: 16 Doğru 4 Boş

2.Deneme:
Türkçe: 17 Doğru 2 Yanlış 1 Boş
İnkılap: 9 Doğru 1 Boş
Matematik: 12 Doğru 5 Yanlış 3 Boş

3.Deneme Hız Yayıncılık olduğu için çok zorlanmıştım:
Türkçe: 17 Doğru 3 Yanlış
İnkılap: 9 Doğru 1 Yanlış
Din: 9 Doğru 1 Yanlış
Matematik: 11 Doğru 5 Yanlış 3 Boş
Fen: 10 Doğru 9 Yanlış 1 Boş

Çoğunluk 4 saat yeterli olur 6 saat dayanamazsın demiş ama benim yeni nesil ve eski nesil karışık 20 tane soruyu çözmem yaklaşık 2 pomodoro yani 50 dakika sürüyor ki ben kendime Matematikte günlük 50 soru hedefi koyuyorum artık. Diğer derslere de yetişebilmem adına 6 saat çalışmam şart.
Şuan bile iyisin bence günlük 4 saat çalışma 420 yi geçmek için yeterli olur.

Geri
Yukarı