4 ay mining yapılmış RX 6700 XT alınır mı?

Mehmet İnan

Kilopat
Linkteki ürünü almayı düşünüyorum arkadaşlar. Satıcı 4 ay etherium mining yaptığını söylüyor. (Kartın fatura tarihi yaklaşık 1,5 sene öncesi, etherium madenciliğinin bitişi de 1 sene önce olduğu için söylediği tarihler uyuşuyor). Aynı fiyata sıfır kart almak istesem RX 7600 alabiliyorum.

Sizce ne yapmalıyım? Kartla 4 ay madencilik yapılsa bile Furmark gibi testlerde güzel sonuçlar veriyorsa ve sıcaklık değerleri de iyiyse alınabilir mi yoksa hiç bulaşmadan her anlamda daha zayıf olan RX 7600 modelini mi almalıyım?

Not: Satıcı ile aynı şehirde olduğum için gidip görerek alacağım. Fiyatında da indirim yapar büyük ihtimalle. Başka şehirlerde elbette daha iyi durumda veya daha uygun fiyatlı ilanlar vardır. Ama konuyu spesifik olarak bu ilan için açtım.

Testlerde sıkıntı yoksa alınabilir fakat garantisinin 6 ay kaldığını unutma. Ayrıca o fiyat sanki biraz pahalı muhtemelen ROG olduğu için. Zorlanınca 6800 XT - 3080 bile bulunabiliyor o fiyatlara.

Ürün hakkında kesin bir şey söyleyemesem de 5-6 ay mining yapılmış 5700xt kullanan biri olarak şunları söyleyebilirim; Yaklaşık 9-10 kart ile mining yapıyorduk kartların temizliğiyle falan ben uğraşıyordum. Bu sırada 3 adet rx580 ve 2 adet rx 5700xt kullandım ve hala kullanıyorum. Performans kaybı yaşadığımı, ekstra kart ısınması yaşadığımı vs. görmedim. Çatır çatır oyun oynadım hiçbir sorun yaşamadım. Tabii ki kartları rafa kaldırmadan önce hepsini tek tek açıp temizlemiş ve macunlarını kontrol etmiştim. Tecrübeme dayanarak temizliği iyi bir şekilde yapıldıysa bir sorun olacağını düşünmüyorum. Son karar yine de senin.
Fiyatını dışarıda tutarak konuşuyorum piyasaya hakim değilim.

Fiyat çok, 5 bin liraya XFX QICK 319 aldım ben çok temiz. 4 ay ciddi bir süreç sayılmaz ama ikinci eline 8.700 lira verilecek bir model değil 6700 XT.

Bir şey fark ettim de adam ilan da mining ile alakalı bir bilgi vermemiş. Bana pek dürüst birisi gelmedi. Bilmeyenler olabilir bunu anlayıp mining yaptığını bile söylemez yani.

Bir şey fark ettim de adam ilan da mining ile alakalı bir bilgi vermemiş. Bana pek dürüst birisi gelmedi. Bilmeyenler olabilir bunu anlayıp mining yaptığını bile söylemez yani.
Evet ilanda yazmıyor, mesajla sorunca söyledi. Ama hiç söylemese de 4 ay mining yapılmış kartı hiç kimse anlayamazdı herhalde. O yüzden dürüst mü değil mi takdiri size bırakıyorum :D

Bu arada kartın arka yüzünün fotoğrafı yok, arkadaş koymamış. Arka yüzdeki vidanın tam üstünde sticker gibi bir şey olur ve tornavida ile açılmaya çalışılırsa yırtılır bu da garanti kapsamından çıkmasına yol açar.Eğer satan arkadaş kartın açılmadığını ve garantisinin sürdüğünü iddia ediyorsa parayı vermeden önce bi kartın arkasını kontrol edin derim, bazı stickerlar kolayca çıkarılıp tekrar yapıştırılabiliyor gerçi ama riski en aza indirmekte fayda var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı