4 ayda 2 cm uzama normal mi?

Yaşım 13 2021'in başlarında ergenliğe girdim. 5. aydan 9. aya kadar sadece 2 cm uzadım çok az değil mi? Moralim çok bozuluyor boyum 1.57yken 1.59 oldu sadece neden uzamıyorum ben :( okuldakilerin boylari örneğin 500 kişi varsa 50 tanesi falan benim boylarimda 420 kişi ise örneğin 1.65 boylarinda şu anda olmak istediğim en az boy 1.65. geriye kalan 30 kişi falan sa 1.75 1.80'lerde kısa olmak çok berbat. Daha geçen sevdigim kız kısayım diye reddetti beni.
Boyun yaşına göre iyi, 14 yaşında ciddi uzayacaksın emin ol.

Dediğim gibi kendinizi başkalarıyla karşılaştırmanız doğru değil. Siz kendinize bakın. Boş verin başkalarını. Bunları kafaya takıp çocukluğunuzu heba etmeyin.
Abi
13 yaşımda ben 1.55 boyundaydım. Şu an 15 yaşındayım 1.75 boyundayım. Muhtemelen sende böyle bir boy uzaması gerçekleştireceksin.
Inşallah abi sen nezaman boy attın tam olarak
Boyun yaşına göre iyi, 14 yaşında ciddi uzayacaksın emin ol.
Insallah abim

Abi en az 1.75 olmak istiyorum.

Büyüdüğümde*

Yani şimdi sana net bir sayı vermem imkansız, düzenli spor, beslenme ve uyku ile uzama şansını arttırabilirsin. Anne babasının boyları 160'ı geçmeyen ama çocukluğunda voleybol, basketbol falan oynamış şu an 180 üzeri tanıdığım insanlar var. Hiç spor yapmadığı halde aile ortalamasından 20cm uzun tanıdıklarım da var. Sadece anne baba değil diğer aile bireylerinin durumuna göre de değişebiliyor. Anne baban kısa boyludur ama gen taşıyıcı olabilir yani sen onlardan çok daha uzun olabilirsin. Ayrıca uzama herkeste aynı yaşta olmuyor, sen de ileride tahmininden daha çok uzayabilirsin. Senin yapacağın şey düzenine dikkat etmek, boy uzamanı arttıracak sporları yapmaya çalışmak ve kendini bu konuda üzmemek.

15 yaşında 1.81 boyundayım. Uzun boyun hiçbir önemi yok takma kafana seni sevecek kişi olduğun halini sevecek uzun boylu olduğun için değil. Hem 13 yaşındayken boyum 1.63'tü 2 yılda 1.81'e çıktı uzarsınız hiç üzülmeyin.

Dediğim gibi kendinizi başkalarıyla karşılaştırmanız doğru değil. Siz kendinize bakın. Boş verin başkalarını. Bunları kafaya takıp çocukluğunuzu heba etmeyin.
Abi zaten
13 yaşımda ben 1.55 boyundaydım. Şu an 15 yaşındayım 1.75 boyundayım. Muhtemelen sende böyle bir boy uzaması gerçekleştireceksin.
Buarada 14 yasinda boyun kacti

Abi zaten

Buarada 14 yasinda boyun kacti
Arkadaşlar konuya bakan olursa falan sene 2024 subat ayı 2021 eylülden 2024 subata kadar 1.58 den 1.72 ye çıkmışım.Yani galiba her sene 4 cm uzamışım.2021 4cm =1.62 2022 4cm =1.66 2023 6cm =1.72 bu yılda 4, diğer sene 2 cm falan uzarsam yeterlidir aga

Geri
Yukarı