4 ayda göbek erir mi?

Arthur_Callahan

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar bayram sonrası spora başlıyorum. 1 yıllığına yazıldım ama asıl hedefim 12. sınıf olmadan şu önümüzdeki 4 ay içerisinde güzel bir vücuda sahip olmak. Tabii ki 1 yıl boyunca devam edeceğim, orası ayrı. Boyum 1.70 ve kilom da 73 civarlarında. 4 ayda 50-60 arasına gelip dümdüz bir göbeğe ulaşılabilir mi spor + diyetle beraber.

Arkadaşlar bayram sonrası spora başlıyorum. 1 yıllığına yazıldım ama asıl hedefim 12. sınıf olmadan şu önümüzdeki 4 ay içerisinde güzel bir vücuda sahip olmak. Tabii ki 1 yıl boyunca devam edeceğim, orası ayrı. Boyum 1.70 ve kilom da 73 civarlarında. 4 ayda 50-60 arasına gelip dümdüz bir göbeğe ulaşılabilir mi spor + diyetle beraber.

76 kiloydum ve şu an 61 kiloyum ve bunu sadece 3 haftada yaptım.
Boyum 1.70

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa boylular triggerlanmış :D arkadaşlar dalga geçmedim eğer ergenlik dönemindeyse boy atabilir daha da dalga geçmedim yani eğer yaşı geçmişe 1.70 kısadır boyu yani 1.70-175 boylara uzun gibi görüyorsunuz komiksiniz kısa boy kabul etsenizde etmesinizde.

Uzun gibi görmüyorum.
Babası 170 annesi 160 belki cocuğun genetiğinde uzamak yok.
Siz body shame yapıyorsunuz burada.

Hocam nasıl başardınız? Biraz açıklayabilir misiniz? Benim de boy 1.80, kilo 80 5-10 kilo vermeyi düşünüyorum.

Yemeği neredeyse tamamen kestim.
Yarım tabak yemek yiyip hiç ekmek yemiyordum ve yemekte karpuz yiyerek şişiyordum.
Yemeği az karpuzu aşırı fazla yiyerek yaptım diyebilirim.
Bazen akşam yemeği yemiyordum ve günlük 6 km yürüyüş yapıyordum.
Basit bir şekilde verdim ilk 2-3 gün çok zorlanıyorsunuz ama sonra mideniz küçülüyor ve 1 tabak yemek yediğinizde kusıcak gibi şişiyorsunuz.
Yazın yapsanız daha iyi olur karpuz cidden çok işe yarıyor :D

Son düzenleme:
Yemeği neredeyse tamamen kestim.
Yarım tabak yemek yiyip hiç ekmek yemiyordum ve yemekte karpuz yiyerek şişiyordum.
Yemeği az karpuzu aşırı fazla yiyerek yaptım diyebilirim.
Bazen akşam yemeği yemiyordum ve günlük 6 km yürüyüş yapıyordum.
Basit bir şekilde verdim ilk 2-3 gün çok zorlanıyorsunuz ama sonra mideniz küçülüyor ve 1 tabak yemek yediğinizde kusıcak gibi şişiyorsunuz.
Yazın yapsanız daha iyi olur karpuz cidden çok işe yarıyor :D
Tamamdır hocam bu karpuz taktiği ile 2 haftada hallederim inşallah. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca kilo vermek için en iyi çözüm kalori açığıdır. 17 yaşında olduğunuzu varsayarak hesapladım, günlük 2475 kalori almanız gerekiyor. Tavsiyem alabildiğiniz kadar düşük alın. 1800 civarında alırsanız sizin için iyi olur. Bununla birlikte kalori sayımı yapmanız gerek, fatsecret adlı uygulamayı kullanabilirsiniz telefondan. En sonunda attığım videoyu günde 2 kere yaparsanız aslan gibi verirsiniz kiloyu.

Herhangi bir diyetisyen değilim konunun detaylarını bilmiyorum. Belki attığım video çok kalori yaktığı için kalori olarak yetmeyebilir size. Ya da zararları olabilir. Fakat ben kendi yaptığım şeyi söyledim. Yapıp yapmamak size kalmış :). Konuyu daha iyi bilen illaki vardır yardımcı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı