4 cm yükseklikten düşen laptopa bir şey olur mu?

Eğer işlemci veya ekran kartı uzun süredir yük altında kalıp yüksek sıcaklıkta bu şekilde uzun süre çalıştığında bu tarz bir düşüş özellikle ekran kartının bağlantı noktalarınıa zarar verebilir.

Fanlar hava alsin diye altina tahta koydum, kaydi düştü, bir şey olur mu? Fanlar Turbo moddaydi içine bir kurt düştü.

Eki Görüntüle 1007699

Ben daha yüksekten düşürmüştüm 10-15 cm yükseklikte kulaklığı çıkartayım derken hiçbir şeyy olmadı açıkçası ama hepsinde bir şey olmaz diye bir şey söyleyemem.

HDD varsa hakkı rahmetine kavuşmuştur.

Eğer işlemci veya ekran kartı uzun süredir yük altında kalıp yüksek sıcaklıkta bu şekilde uzun süre çalıştığında bu tarz bir düşüş özellikle ekran kartının bağlantı noktalarınıa zarar verebilir.

Öyle bir şeyin olma şansı çok düşük. Dediğiniz gibi bir senaryo yaşansaydı bilgisayar çalışmazdı. Mobil anakartların içinde her şey sıkı sıkıya birleşik.

Benim elim yanlışlıkla laptopa değdiğinde bile acaba bir şey oldumu diye soruyorum kendi kendime. 😀😂
Aga akşam laptopa bakıyordum dalmışım laptopla beraber uyumuşuz 😂
Kalktığımda laptop sol elimin üstünde duruyordu 🤣
Not: Kanka 4 cm'den bir şey olmaz merak etme.

Hard diskimi yaklaşık 1 metreden düşürdüm ve hala ilk günkü gibi :D

Benim de USB dönüştürcüyle kullandığım HDD'im sadece masaya çarptı kafa vurmaya başladı ufacık darbede gitti 1TB'lik disk.

Yeni konular

Geri
Yukarı