4 GB 2133 MHz vs. 8 GB 2133 MHz RAM

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
CPU-Z bilgileri:

1610278818344.png

1610278904871.png

4 Yıldır 4 GB RAM'le Windows 10+chrome'da kanser olduğum için yeni RAM arayışına girdim. 2133 MHz CL15 notebook RAM'e ihtiyacım var. Öncelikle 4 GB ve 8 GB arasında çok fark olur mu bunu öğrenmek istiyorum. Arada 100 TL var, verdiğime değer mi? Ya da sizin önereceğiniz RAM'ler var mıdır?

Aslında şu RAM'i ucuza buldum fakat 2666MHz olduğu için çalışmayacağı söylendi. MHz'si yüksek olan RAM, MHz'si düşük olana ayak uyduramıyor muydu? Kesin çalışmaz diyebilir miyiz, yoksa alıp test edip de çalışmazsa iade etmem mi daha mantıklı?

Aslında şu RAM'i ucuza buldum fakat 2666MHz olduğu için çalışmayacağı söylendi. MHz'si yüksek olan RAM, MHz'si düşük olana ayak uyduramıyor muydu? Kesin çalışmaz diyebilir miyiz, yoksa alıp test edip de çalışmazsa iade etmem mi daha mantıklı?
Çalışabilir de, çalışmayabilir de. Kesinlik durumu yok.

Çalışabilir de, çalışmayabilir de. Kesinlik durumu yok.
MHz yüksek olan düşük olana ayak uyduruyor, underclock yapıyor. İhtimaline %95 derim ben, kendim çorba RAM kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım.
Peki 100 TL'lik farkla 8 GB RAM almam mantıklı mı? Aklımda önce 2666 MHz olanı almak var, çalışmazsa iade edip üstteki iki attığıma bakacağım.

Peki 100 TL'lik farkla 8 GB RAM almam mantıklı mı? Aklımda önce 2666 MHz olanı almak var, çalışmazsa iade edip üstteki iki attığıma bakacağım.
Sistemindeki RAM çıkartılabiliyor mu? Çıkartılabiliyorsa elindeki RAM'i çıkartıp 8 GB'yi tek kullanırsın birlikte çalışmazlarsa.

100TL farka ekstra 4GB, kesinlikle değer. Tabii tek kanal mı kullanacaksın?
Sistemindeki RAM çıkartılabiliyor mu? Çıkartılabiliyorsa elindeki RAM'i çıkartıp 8 GB'yi tek kullanırsın birlikte çalışmazlarsa.
Dün AIO PC'nin içini açıp baktığımda 1 adet 4 GB RAM olduğunu gördüm. Çıkartılabiliyor, denedim. Çift kanal olarak yanına almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı