4 GB 2133MHz notebook RAM önerisi

Furks02

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Şu anda kullandığım bilgisayarda 4 GB RAM var ve ben 4 GB daha taktırma istiyorum. Sistem özelliklerini aşağıda görebilirsiz. Bütcem fazla değil. Önereceğiniz RAM varsa veya yardım edeceğiniz bir şey yazabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

Ekran Alıntısı3.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
2400 4 GB CL18 RAM alabilirsin.

1. Windows tuşu + r ' ye basıp açılan pencereye cmd yaz
  2. komut satırı karşına geldiğinde-->wmic memorychip get speed komutunu yaz
RAM frekansına kesin sonuca ulaşmak için.

2400 4 GB CL18 RAM alabilirsin.

1. Windows tuşu + R'ye basıp açılan pencereye CMD yaz.
  2. Komut satırı karşına geldiğinde-->wmic memorychip GET Speed komutunu yaz.
RAM frekansına kesin sonuca ulaşmak için.

Dediğinizi yaptım 2400 yazıyor. Öneriniz için teşekkürler.
2400 aldığımda veya CL değeri farklı olan bir RAM aldığımda bir sorun yaşar mıyım?

Ürün 1: Crucıal 4gb 2400

Ürün 2: kıngston 4gb 2400

Bunlar nasıl peki ?

Son düzenleyen: Moderatör:
CL değeri farklı olan RAM'ler de uyumsuzluk sorunu çıkabiliyor ama şans işi. Aynı CL değerine sahip RAM'ler alman işine gelir. 17CL-18CL değeri öneriliyor zaten 2400 MHz'de. Bütçenize uygun hangisi var ise onu alın, uyumsuzluk çıkartır ise değiştirirsiniz ama bi' ihtimal o da.

CL değeri farklı olan RAM'ler de uyumsuzluk sorunu çıkabiliyor ama şans işi. Aynı CL değerine sahip RAM'ler alman işine gelir. 17CL-18CL değeri öneriliyor zaten 2400 MHz'de. Bütçenize uygun hangisi var ise onu alın, uyumsuzluk çıkartır ise değiştirirsiniz ama bir' ihtimal o da.

Anladım. Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı