4 GB DDR2 AMD Uyumlu RAM, DG41TY Intel Anakarta Uyar mı?

Gorkias37300

Decapat
Benim DG41TY modelinde bir Intel anakartım var. İşlemcim ise Q8400 8 GB'a kadar RAM desteği var benim sorum AMD uyumlu RAM'ler İntel'e uyar mı? Herkes çok farklı cevaplar vermiş bütün forumlara baktım. En son çare bu kaldı şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmiyorum belki cahilliğimdendir ama işlemci uyumlu RAM'i ilk defa duyuyorum :D bence anakarttaki slotlara uyuyorsa bir sıkıntı çıkarmaz.

Amd uyumlu ramler intel anakartlarda çoğu zaman çalışmazlar. Bazı anakartlarda ise boyutunun yarısı olarak çalışırlar. Örneğin 4 GB ise 2 GB gibi.

Ram kullanırken dikkat edilmesi gereken 4 şey vardır.
1.Ram'in işlemci üst sınırını geçmemesi mesela yeni bir işlemci 64gb ram destekler. Bir zeon işlemci 1.5 terabayt
2.Anakart uyumluluğu. Kasalı bir bilgisayara sdram takamazsın aynı şekilde anakartın bazı frekansları vardır. Takacağın anakartın ddr2'yi desteklediğine enim misin?
3.Anakart üst sınırından fazla ram takamazsın şuan piyasadaki anakartların çoğu 64gb ram desteklemektedirler

4.Bazı ramler bazı chipsetleri desteklemiyor olabilir. Yani kesin çalışır diyemem

Birkaç düzenleme yaptım diğerlerin eksik bilgi vermişim özür dilerim

Son düzenleme:
Ram kullanırken dikkat edilmesi gereken 4 şey vardır.
1.Ram'in işlemci üst sınırını geçmemesi mesela yeni bir işlemci 64gb ram destekler. Bir zeon işlemci 1.5 terabayt
2.Anakart uyumluluğu. Kasalı bir bilgisayara sdram takamazsın aynı şekilde anakartın bazı frekansları vardır. Takacağın anakartın ddr2'yi desteklediğine enim misin?
3.Anakart üst sınırından fazla ram takamazsın şuan piyasadaki anakartların çoğu 64gb ram desteklemektedirler

4.Bazı ramler bazı chipsetleri desteklemiyor olabilir. Yani kesin çalışır diyemem

Birkaç düzenleme yaptım diğerlerin eksik bilgi vermişim özür dilerim
Evet anakartım ddr2 destekliyor ilginiz için teşekkür ederim yani kesin bir sonuç yok yine .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı