4 GB ekstra RAM ile FPS artar mı?

Flıffuwq

Femtopat
Daha fazla  
CraftRise düşük FPS alıyorum. Görev Yöneticisi'neden performansa geldiğimde 1.6 GB kullanılabilir RAM diyor. Bende 4 GB RAM var. 4 daha eklesem FPS yüksek derecede artar mı? 45-40 FPS alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
CraftRise düşük FPS alıyorum. Görev Yöneticisi'neden performansa geldiğimde 1.6 GB kullanılabilir RAM diyor. Bende 4 GB RAM var. 4 daha eklesem FPS yüksek derecede artar mı? 45-40 FPS alıyorum.

Elbette artar ancak dikkatli olmanız gereken husus RAM'lerin aynı marka olmasıdır. Elbette aynı marka olmasa da artar FPS ancak o zamanda uyumsuz olmadıkları için biraz daha az FPS performansı* gösterebilir.

Dostum şöyle 4 GB RAM'in var ve bu oyuna yetmiyor RAM kullanımı 3.9 falan oluyor o zaman 1GB bile etki eder fakat RAM kullanımı 3GB falansa boşta RAM kalıyorsa çok fark etmez ama sistemin rahatlar RAM takarsan 12 GB-16 GB RAM'in varsa çok da gerek yok RAM almana 2-4-6-8 gibi bir RAM'in varsa tavsiye ederim RAM almanı.

4 GB RAM sadece oyunlar için değil tarayıcılar için bile yetersiz geliyor. Aynı marka aynı model RAM ile belli bir miktar performans artışı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı