4 GB RAM GTA 5 için yeterli mi?

alper.u

Hectopat
Benim bir sorum olacaktı. Yeni bir bilgisayar aldım lakin RAM konusunda çok yetersiz. İnternette ekran kartı Benchmark izlediğim videolar ile yakından uzaktan alakası yok. Gayet akıcı bir şekilde GTA 5 oynayanı izlememe rağmen benim bilgisayarım da ilk 2 dakikadan sonra oyun hareket etmiyor. Sistem bilgilerimi aşağı bırakıyorum. RAM güçlendirmesi yapmalı mıyım? Yapmalıysam ne kadar yapmalıyım?

İşlemci Modeli
i5-7200U

Grafik Denetleyici Modeli
GeForce® MX130 2 GB

RAM
DDR4 4 GB RAM

Toplam Sabit Sürücü Kapasitesi
1 TB

600p'de açılsa bile drop yediriyor 4 GB RAM, 8 GB RAM sahibiyim ancak paylaşımlı bellek miktarım 4 GB olduğu için sadece 4 GB RAM'im varmış gibi oynuyorum.

Benim bir sorum olacaktı. Yeni bir bilgisayar aldım lakin RAM konusunda çok yetersiz. İnternette ekran kartı Benchmark izlediğim videolar ile yakından uzaktan alakası yok. Gayet akıcı bir şekilde GTA 5 oynayanı izlememe rağmen benim bilgisayarım da ilk 2 dakikadan sonra oyun hareket etmiyor. Sistem bilgilerimi aşağı bırakıyorum. RAM güçlendirmesi yapmalı mıyım? Yapmalıysam ne kadar yapmalıyım?

İşlemci Modeli
i5-7200U

Grafik Denetleyici Modeli
GeForce® MX130 2 GB

RAM
DDR4 4 GB RAM

Toplam Sabit Sürücü Kapasitesi
1 TB
dusuk grafiklerde tererli islemci zaten tum olayi hallediyor
dusuk grafiklerde tererli islemci zaten tum olayi hallediyor
Ramla alakali bir sorun degil

K.

İşlemci modeli.
i5-7200U.

Grafik denetleyici modeli.
GeForce® MX130 2 GB.

RAM.
DDR4 4 GB RAM.

Toplam sabit sürücü kapasitesi.
1 TB.

Kanka sosyal medya hesabın var mı konuşalım biraz. Aynı laptoptan var benimki Acer hatta yemin ederim o kadar kasıyor ki aldığıma pişman oldum Zula bile oynatmıyor sosyal medyan varsa konuşabilir miyiz sorularım olacaktı.
Bu akşam takıyorum 4 GB. Bu işlemci için dediğiniz gibi fazla. Ama bir soru var aklımda. Taktıktan sonra rahatlıkla oynayabilir miyim GTA 5?

Kanka taktın mı nasıl oynanıyor mu? Bende de aynı laptop var çok FPS düşmesi oluyor.
12 GB ile kayıt bile alıyorum. RAM konusunda çekinmeden yükseltin.

Kanka sen 12 GB'a mı yükselttin ra mi? Güzel çalışıyor mu kaç FPS alıyorsun ne olur cevap ver reis aynı laptopta bende de aynı sorun. 12 GB RAM nasıl oluyor kaç TL'ye aldın ne olur cevap ver?

Son düzenleme:
K.

Kanka sosyal medya hesabın var mı konuşalım biraz. Aynı laptoptan var benimki Acer hatta yemin ederim o kadar kasıyor ki aldığıma pişman oldum Zula bile oynatmıyor sosyal medyan varsa konuşabilir miyiz sorularım olacaktı.

Kanka taktın mı nasıl oynanıyor mu? Bende de aynı laptop var çok FPS düşmesi oluyor.

Kanka sen 12 GB'a mı yükselttin ra mi? Güzel çalışıyor mu kaç FPS alıyorsun ne olur cevap ver reis aynı laptopta bende de aynı sorun. 12 GB RAM nasıl oluyor kaç TL'ye aldın ne olur cevap ver?
forumu nadiren kullanıyorum ve yeni gördüm yorumunu. insta:alp.uym hala sorun varsa yazabilirsin. kusura bakma

Benim bir sorum olacaktı. Yeni bir bilgisayar aldım lakin RAM konusunda çok yetersiz. İnternette ekran kartı benchmark izlediğim videolar ile yakından uzaktan alakası yok. Gayet akıcı bir şekilde GTA 5 oynayanı izlememe rağmen benim bilgisayarım da ilk 2 dakikadan sonra oyun hareket etmiyor. Sistem bilgilerimi aşağı bırakıyorum. RAM güçlendirmesi yapmalı mıyım? Yapmalıysam ne kadar yapmalıyım?

İşlemci modeli.
i5-7200U

Geforce® MX130 2 GB.

RAM.
DDR4 4 GB RAM.

1 TB.

Kardeş GTA 5'te tek MX130 ekran kart biraz kurtarıyor. Ama işlemcinin frekansı az ve 2çekirdekli minimum 4 çekirdek istiyor oyun ve 4 GB RAM de artık yetmez Windows 10 da yani yükleme o oyunu.

Bu akşam takıyorum 4 GB. Bu işlemci için dediğiniz gibi fazla. Ama bir soru var aklımda. Taktıktan sonra rahatlıkla oynayabilir miyim GTA 5?

Hayır işlemcin yetersiz 2çekirdekle oynatmaz sana düzgün harita çok geç yüklenir oda seni kanser eder ayrıca frekans çok düşük. Sen ona direk GTA 4 kur bence.

Benim bir sorum olacaktı. Yeni bir bilgisayar aldım lakin RAM konusunda çok yetersiz. İnternette ekran kartı benchmark izlediğim videolar ile yakından uzaktan alakası yok. Gayet akıcı bir şekilde GTA 5 oynayanı izlememe rağmen benim bilgisayarım da ilk 2 dakikadan sonra oyun hareket etmiyor. Sistem bilgilerimi aşağı bırakıyorum. RAM güçlendirmesi yapmalı mıyım? Yapmalıysam ne kadar yapmalıyım?

İşlemci modeli.
i5-7200U

Geforce® MX130 2 GB.

RAM.
DDR4 4 GB RAM.

1 TB.

Kaldırmaz.

Çözünürlüğe bağlı olarak düşük-orta ayarlarda akıcı bir şekilde oynarsın.

Ya kaldırmaz diyorum ne ortası ne düşüğü.

İşlemci modeli.
i5-7200U

Geforce® MX130 2 GB.

RAM.
DDR4 4 GB RAM.

1 TB.

Kardeş sen bence GTA 5'i sil GTA 4 kur. GTA 5 kaldırmaz. Beni dinle rahat edersin.

2 ay oldu ama alirlarmi geri.

2. el satabilirsin sadece.

• NVIDIA GeForce GTX 650.
  • Intel Core i5 4440.
  • 4096 MB RAM.
Kardeşim benim PC nasıl bir oyun oynayacağım fakat yetersiz kalıyor herhalde RAM bir şey almadan nasıl yükseltirim performansı bilgin var mıdır?

Bilgisayarcıya götür eklerler. 4 GB RAM yetersiz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı