C# 4 GB RAM ile yazılım yapabilir miyiz?

Thunderer

Centipat
Daha fazla  
Dostlar sanırım 4 GB RAM'e sahip ya sıfır ya da ikinci el bir laptop alacağım. Yazılıma yeni başlayacağım, ilk algoritma sonra C# dili öğreneceğim. Emin olmak istiyorum, 4 GB RAM bir laptop bana bu kodlama dillerini öğrenirken sorun çıkartır mı? Yoksa rahat yapar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar sanırım 4 GB RAM'e sahip ya sıfır ya da ikinci el bir laptop alacağım. Yazılıma yeni başlayacağım, ilk algoritma sonra C# dili öğreneceğim. Emin olmak istiyorum, 4 GB RAM bir laptop bana bu kodlama dillerini öğrenirken sorun çıkartır mı? Yoksa rahat yapar mıyım?

En az 8 GB almaya bak, sıkıntı çıkarır.
Ama yapılmaz değil yapılır ama dediğim gibi sıkıntı çıkarır en basitinden en ufak bir şeyde bile belleğin şişecek.

Rahat olmaz. 8gb en az.
16 ideal, 32 iş görür.

Herhangi bir sorun çıkarmaz sadece Visual Studionun eski sürümlerini tercih edin. Kapsamlı bir büyük proje yapmadığın sürece başlangıç için idare eder.
Hocam laptopun başlangıcı mı olur gözünüzü seveyim. Arkadaş 7 ayda bir laptop mu alsın?

Visual Studio ile geliştirme yapacağınızı varsayarak yorumumu yapıyorum. VS sistem gereksinimlerini C# sistem gereksinimleri gibi aktarmak çok da yanlış olmaz.

• ARM64 veya x64 işlemci; Dört çekirdekli veya daha iyi önerilir. ARM 32 işlemcileri desteklenmez.
  • En az 4 GB RAM. Birçok faktör kullanılan kaynakları etkiler; Tipik profesyonel çözümler için 16 GB RAM öneririz.
  • Sabit disk alanı: Yüklenen özelliklere bağlı olarak 210 GB'a kadar en az 850 MB kullanılabilir alan; tipik yüklemeler için 20-50 GB boş alan gerekir. Performansı artırmak için Windows ve Visual Studio'yu katı hal sürücüsüne (SSD) yüklemenizi öneririz.
  • En düşük WXGA ekran çözünürlüğünü destekleyen ekran kartı (1366 x 768); Visual Studio en iyi şekilde 1920 ile 1080 veya üzeri bir çözünürlükte çalışır.
    • En düşük çözünürlük yakınlaştırma, DPI ayarları ve metin ölçeklendirmenin %100 olarak ayarlandığını varsayar. %100 olarak ayarlanmadıysa, minimum çözünürlük uygun şekilde ölçeklendirilmelidir. Örneğin, Surface Book 3000x2000 fiziksel ekrana sahip Windows görüntüleme 'Ölçek ve düzen' ayarını %200 olarak ayarlarsanız Visual Studio en düşük 1366x768 gereksinimini karşılayan 1500x1000 mantıksal ekran çözünürlüğünü görür.

Şahsi deneyimlerime dayanarak, üniversitede 1. sınıfın ilk döneminde geliştirdiğimiz projeler, ufak olanlar 8GB'a yakın, yaptığımız en yüksek proje de geliştirme aşamasında 10-12GB RAM kullanıyordu. 4GB RAM'in sorun çıkaracağından hiç şüphem yok.

En az 8 GB almaya bak, sıkıntı çıkarır.
Ama yapılmaz değil yapılır ama dediğim gibi sıkıntı çıkarır en basitinden en ufak bir şeyde bile belleğin şişecek.
8GB almak cidden çok zor. Alsam bile herhalde ikinci el alabilirim. Tavsiyeniz için teşekkür ederim hocam dikkate alacağım

Herhangi bir sorun çıkarmaz sadece Visual Studionun eski sürümlerini tercih edin. Kapsamlı bir büyük proje yapmadığın sürece başlangıç için idare eder.
Evet, henüz başlangıç aşamasındayım. Bir öğrensem sonra icraat için daha iyi bir bilgisayara geçmeyi planlıyorum

Teorik bir tartışma olarak konuşulabilir ama kusura bakmayın, soru biraz anlamsız.
Maximum ram boyutu değilse ram her zaman yükseltilebilir.

Visual Studio ile geliştirme yapacağınızı varsayarak yorumumu yapıyorum. VS sistem gereksinimlerini C# sistem gereksinimleri gibi aktarmak çok da yanlış olmaz.

Şahsi deneyimlerime dayanarak, üniversitede 1. sınıfın ilk döneminde geliştirdiğimiz projeler, ufak olanlar 8 GB'a yakın, yaptığımız en yüksek proje de geliştirme aşamasında 10-12 GB RAM kullanıyordu. 4 GB RAM'in sorun çıkaracağından hiç şüphem yok.

Evet Visual Studio kullanacağım. Peki 8 GB RAM bulunan herhangi bir 2. El laptop işimi görür mü? Ne dersiniz?

Geri
Yukarı