4 GB Ram Yeterli mi ?

Oguzhan51

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler,
Bilgisayarımda 4GB DDR3 Ram bulunmakta. Bilgisayarımın Markası ASUS X550LC-XO045D model bir bilgisayar sahibiyim. Malumunuz Artık oyunlar 6GB ve Üstü desteklemekte. Asus desteğe mail attım bilgisayarım kaç GB Ram destekliyor diye. Bana maksimum 4GB dediler. Ben bu bilgisayara 8GB Ram taksam ne gibi sorunlar oluşur. Yada 4GB Ram ile oyunlarda Ram fix denesem oyunun orjinaliğini bozar mı ?

Not: Konuyu yanlış yere açtıysam çok özür dilerim.

8 Gb Ram taktığında ya mavi ekran alırsın, yada bilgisayar bu donanımı desteklemiyor gibisinden bir hata ile karşılaşabilirsin. Hadi hiçbirşey olmadı açıldı diyelim, oyun oynarken malum ram kaynaklı sıkıntı yaşar zevkli bir oyun oynayamazsın.

8 Gb Ram taktığında ya mavi ekran alırsın, yada bilgisayar bu donanımı desteklemiyor gibisinden bir hata ile karşılaşabilirsin. Hadi hiçbirşey olmadı açıldı diyelim, oyun oynarken malum ram kaynaklı sıkıntı yaşar zevkli bir oyun oynayamazsın.
Sağ ol teşekkür ederim. Her oyun için Ram fix bulunur mu peki ve bu Ram fix oyunun orjinalliğini bozar mı ?

Dostum x550lc modellrtinde 6 ve 8 olan modeller gordum. Sen tek slot 8 deneme imkanin varsa dene ama muhtemelen bir sorun yasamadan kullanirsin

Ram fix konusunda bir bilgim yok, o yüzden yanlış bilgi vermek istemem ama duymuştum öyle bir şey birkaç oyunda. Her oyunda olduğunu pek sanmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı