4 GB RAM'li sisteme Windows önerisi

NoiceRUSS

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. Konunun başlığındada gördüğünüz gibi sizden bir isteğim var. Sistemim aşağıda belirttiğim gibidir. Siz bu sisteme hangi Windows'u önerirsiniz?
  • Anakart: Gigabyte GA-G31M-ESL2 rev 2.0
  • İşlemci: Intel Xeon X5460 (stock)
  • RAM'ler: 2+2 4 GB 800 MHz Kingston.
  • Ekran kartı: Sapphire Radeon RX 570 Pulse ITX 8 GB.
  • Güç kaynağı: FSP hv Pro 550 wt.
  • Diskler: -Crucial BX500 120 GB SSD- -WD Blue 500 GB hard disk.
  • İşlemci soğutucu: Snowman M200.

Not: Microsoft serverlarından Windows indiremiyorum, ağ hatası diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'ye Windows 10 kurabilirsiniz, olmadı HDD'ye 8.1 kurarsınız.

Windows 10 kullanmak istiyorum ama güncel sürümler cidden çok fazla RAM tüketimi sergiliyor ve bu performansıni çok düşürüyor sistemin.
Windows 7 kur. Ama AMD eski Windows sürücüleri için nasıl bir destek sunuyor açıkçası hiç bilmiyorum.

Benim bildiğim sabit bir sürüme kadar desteklediler sonra saldılar olmadı denerim.

4 GB Windows 10 için çok düşük kalıyor. Ama kullanım amacınız da önemli gündelik işler içinse Windows10 kurun, SSD de var zaten.

8.1 ideal o zaman, HDD'ye 8.1 kurun.

4 GB RAM ile Windows 10 ve 11 kısmen biraz güncel sayılabilecek oyunlarda sorun yaşatabilir. Bu yüzden Windows 8.1 öneririm. Fakat çok RAM tüketen işlemler yapmıyorsanız Windows 11 de kurulabilir. E8400 ve 4 GB RAM ile kullanıyorum şu an.

4 GB Windows 10 için çok düşük kalıyor. Ama kullanım amacınız da önemli gündelik işler içinse Windows10 kurun, SSD de var zaten.

Oyun oynuyorum ve performans bayağı bir etkiliyor Windows 10'un RAM tüketimi.
4 GB RAM ile Windows 10 ve 11 kısmen biraz güncel sayılabilecek oyunlarda sorun yaşatabilir. Bu yüzden Windows 8.1 öneririm. Fakat çok RAM tüketen işlemler yapmıyorsanız Windows 11 de kurulabilir. E8400 ve 4 GB RAM ile kullanıyorum şu an.

Valorant CS:GO The Forest ve hikayeli oyunlar oynuyorum. Temel amacım bu yönde oyun performansımın iyi olması.

Geri
Yukarı