4 GB RAM'li Sisteme Windows Önerisi

• Konuyu başlatan Adsız 1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 124
  • Görüntüleme 18B

Hangi sistem uygun ?

• Oy verenlerin toplamı
    157
O kadar da değil.
Windows 7 ağır diye bir şey yazmadım. Windows 10'a göre dedim. Yani Windows 7 Ultimate'de kasmayan bilgisayar Windows 10'da da kasmayacaktır. NOT: Ekran kartı ve işlemciyi bilmediğimden dolayı sadece belleğe göre yorum yapıyorum.
Eğer arkadaşın işlemcisi düşük ise Windows 7 yeterli olur.

Bende de 4GB Ram var. İşlemcim i3 4100M. Performans olarak gayet de iyi. Özellikle Uefi kurulumla 5 dakikada kurmuştum sistemi. Hem daha performanslı hem de daha hızlı. Windows 10 Home kullanmanızı tavsiye ederim. Windows 10 Pro' da arkaplanda çalışan uygulamalar daha fazla. Home sürümü yeterli. (Tabi ki Ram takviyesi yapacağım, oyunlarda takılmalar söz konusu Ram' dan kaynaklı. Siz de Ram takviyesi yapabilirsiniz.)

Ben 4GB RAM ile Windows 10 kullanıyorum. Aynı dizüsütümde 7 ve 8.1 de kullandım hiçbirinde RAM sıkıntı olmadı. Oyun oynamıyorum o yüzden oyun oynayınca ne olur bilmiyorum. Adobe Photoshop ve bazı müzik prodüksyon programları kullanıyorum bunlar ve günlük işler için gayet yeterli geliyor.

Windows 7'ye ağır diyen arkadaşım, İşlemci RAM kullanım oranlarına bakmamış galiba. Windows 10 ağırlık bakımından 7, 8, ve 8.1'den daha ağırdır. 8GB'lık sistemimde açılışta Windows 7 %8 RAM kullanırken Windows 10 %27'lere kadar çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı