4 GB VRAM ile 6 GB VRAM oyun oynamak

cerraah

Hectopat
Yer
Denizli/Pamukkale
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar mesela bu ekran kartının VRAM'i 4 GB. Bir oyun var 6 GB VRAM istiyor ben o oyunu oynayamayacak mıyım? Veya kasacak, drop falan mı girecek?
Rainbow texture paketiyle 6 GB VRAM istiyor mesela.

Minimum olarak 6 G VRAM istiyor ise evet fakat VRAM yetersiz geldiği durumda sistemdeki RAM kullanılıyor diye biliyorum.

izlediğim oyun performanslarında o kadar sıkıntı göremedim. Acaba şu sistemle oyunlarda sıkıntı yaşar mıyım?

Ekran kartı: GTX 1650 super
CPU: AMD Ryzen 5 3600
Ana kart: Gigabyte B450M S2H
RAM: XPG Gammix D30 16GB (2x8GB)

Eğer yaşarsam hangi parça yüzünden olur? Eğer ekran kartı ise GTX 1650 super fiyat düzeyinde ne önerebilirsiniz?

izlediğim oyun performanslarında o kadar sıkıntı göremedim. Acaba şu sistemle oyunlarda sıkıntı yaşar mıyım?

Eğer yaşarsam hangi parça yüzünden olur? Eğer ekran kartı ise GTX 1650 super fiyat düzeyinde ne önerebilirsiniz?
Hiçbir oyunda sıkıntı yaşamazsın 4GB VRAM yetmezse 1-2 ayarı ultradan higha alırsın.Bütçen varsa 1660 SUPER alınabilir.

Sağ ol. Zaten şu için alıyorum en fazla 2 sene sonra ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum. Sonra ana kart falan. Yani bu sistemdeki ekran kartı en fazla 2 senelik.

Bu hangi oyunmuş? Merak ettim, ultra ayarlarda mı 6 GB VRAM öneriliyor yoksa minimumda mı? Ayrıca Rainbow Six için sunulan texture paketi 1080p çözünürlük için gereksiz, daha çok 2160p için geliştirilmiş üst düzey bir eklenti, ayar kısmı için de oyununa bağlı olarak doku/gölge veya particle quality gibi ayarlar ultra yerine medium/high seviyesine düşürüldüğü sürece herhangi bir şekilde performans olarak bir sorun oluşturmaz, aksi takdirde bu değer aşılırsa VRAM'lerden daha düşük hızlarda çalışan ana bilgisayarın çalışan belleklerinden takviye yapmaya başlanılacak ve bu da hayliyle belirgin bir şekilde takılma ve droplara sebebiyet verebilir.

GTX 1060 6 GB lik al derim bu arada 1650S den daha mı iyi GTX 1060 6 GB ben sadece tavsiye verdim?

Bu hangi oyunmuş? Merak ettim, ultra ayarlarda mı 6 GB VRAM öneriliyor yoksa minimumda mı? Ayrıca Rainbow Six için sunulan texture paketi 1080p çözünürlük için gereksiz, daha çok 2160p için geliştirilmiş üst düzey bir eklenti, ayar kısmı için de oyununa bağlı olarak doku/gölge veya particle quality gibi ayarlar ultra yerine medium/high seviyesine düşürüldüğü sürece herhangi bir şekilde performans olarak bir sorun oluşturmaz, aksi takdirde bu değer aşılırsa VRAM'lerden daha düşük hızlarda çalışan ana bilgisayarın çalışan belleklerinden takviye yapmaya başlanılacak ve bu da hayliyle belirgin bir şekilde takılma ve droplara sebebiyet verebilir.

Yani yeterli olur mu olmaz mı? Özür dilerim çok fazla teknik detay bilmiyorum. Ben 1K da high ayarlarda oynaya bilirsem yeter.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı