4 hafta kala YKS'de 200k yapılabilir mi?

AyberkDereli

Hectopat
Bu sene 2. kez gireceğim sınava. Açıkçası bütün sene en büyük eksikliğim düzensiz çalışma oldu. Bazen 10 saatleri buluyordu çalışmalarım ama bazen de 4-5 gün hiç çalışmıyordum böyle böyle son 4 haftaya geldik. TYT'de aşağı yukarı 50-60 arası yapıyorum. AYT Matematikte türev ve integral kaldı onlara da şu aralar çalışıyorum. Ortalama da AYT Matematikte 15 net yapıyorum. En büyük eksikliğim AYT Fen. 4-5 net anca yapıyorum. Fizik ve biyolojiyi seviyorum fakat kimyayı hiç sevmiyorum kalan haftalarda da çalışmayı düşünmüyorum.
Bu durumda 200k girmek için telaşlı olmam gerekir mi yoksa sakin ve rahat mı olmalıyım? Geçen sene 450k yapmıştım. 200k zor olur mu?

OBP = 75

Her sınav daha da zor oluyor bence ucundan telaşlanıp ders çalışabilirsin.

Fizik ve biyolojide 0 değilim. Hareket konularının çoğunu bitirdim. Her sene kesin çıkan konuları çalışmayı planlıyorum. 7-8 net çıkartabileceğimi düşünüyorum çünkü eksiklerim o kadar fazla değil temelim ve bilgi birikimim gayet var. 35-40 ayt 60 tyt ile gelir mi? en kötü 250k olsun. Hedefim %50 burslu Kadir Has Elektrik veya Mekatronik kazanmak

Fizik ve biyolojide 0 değilim. Hareket konularının çoğunu bitirdim. Her sene kesin çıkan konuları çalışmayı planlıyorum. 7-8 net çıkartabileceğimi düşünüyorum çünkü eksiklerim o kadar fazla değil temelim ve bilgi birikimim gayet var. 35-40 ayt 60 tyt ile gelir mi? en kötü 250k olsun. Hedefim %50 burslu Kadir Has Elektrik veya Mekatronik kazanmak
Yıldan yıla değişir, mesela geçen sene 50 tyt 35 ayt ile 200k gelmezdi. Siz çalışmanıza bakın zaten 1 ay kalmış.

Her sınav daha da zor oluyor bence ucundan telaşlanıp ders çalışabilirsin.
Böyle bir şey yok. 2021'den sonraki sınavlar 2021'den daha zor gelseydi şu an sınav sistemi çoktan değişmişti. Absürt bir değişiklik olmadığı sürece geçen yıla yakın yapılıyor sınavlar. Bu yıl da muhtemelen ortalama bir sınav gelir diye tahmin ediyorum.

Bu seneki sınavın 2022'ye benziyeceğini düşünüyorum. Geçen sene 2. dönem konularının olmaması nedeniyle AYT kısmı biraz daha kolaydı. Bence buradan sonra AYT fen + TYT denemelerine yüklenin.

Yeni konular

Geri
Yukarı