4 kartın birini mining dışı bırakmak

redcliffe

Hectopat
Bir soruya bir türlü cevap bulamadım. Biz bu mining programından istediğimiz kartı nasıl devre dışı bırakıyoruz? T-rex miner ile kazıyorum, kasamda 4 adet kart takılı ve ben 4. kartın kazmasını istemiyorum. Bu kartı ne yaparak miningin dışında tutabilirim? Günlerdir arıyorum bulamadım. Bu kartı sadece oyun ve Windows için kullanmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
[CODE title="README"] -d, --devices Comma separated list of CUDA devices to use.
Device IDs start counting from 0.
[/CODE]
Github'da bu şekilde verilmiş. GPU-Z gibi bir programla GPU'nun indexini bulup config dosyasında onu atla. Örneğin index'i 2 olsun: [CODE title="T-rex config"].... --devices 0,1,3[/CODE] Bu şekilde devre dışı kalabilir.

Not: index'i sıra numarası gibi düşünebilirsin. 0'dan başlar.

[CODE title="README"] -d, --devices Comma separated list of CUDA devices to use.
Device IDs start counting from 0.
[/CODE]
GitHub'da bu şekilde verilmiş. GPU-Z gibi bir programla GPU'nun indexini bulup Config dosyasında onu atla. Örneğin ındex'i 2 olsun: [CODE title="T-rex config"].... --devices 0,1,3[/CODE] bu şekilde devre dışı kalabilir.

Not: index'i sıra numarası gibi düşünebilirsin. 0'dan başlar.

Hocam şimdi tam olarak ne yapmam gerekiyor mesela benim kartlarım GPU 0-1-2-3 olarak gidiyor ben bu 3. GPU'yu devri dışı bırakmak istiyorum tam olarak nereye hangi yazıyı yazmam gerekiyor?
Direk t rex minerin dosyasındaki ETH erhermine yi açıp içerisine mi ekleyeceğim biraz acemiyim bu işlerde mağzur görün.

t-rex.exe -a ethash -o stratum+tcp://havuzadı -u cüzdan -w rig -d 3 -p X
Bu şekilde 3 numara iptal mininge alınmayacaktır.

Hocam şimdi tam olarak ne yapmam gerekiyor mesela benim kartlarım GPU 0-1-2-3 olarak gidiyor ben bu 3. GPU'yu devri dışı bırakmak istiyorum tam olarak nereye hangi yazıyı yazmam gerekiyor?
Direk t rex minerin dosyasındaki ETH erhermine yi açıp içerisine mi ekleyeceğim biraz acemiyim bu işlerde mağzur görün.

t-rex.exe -a ethash -o stratum+tcp://havuzadı -u cüzdan -w rig -d 0, 1, 2 -p X

Olmazsa bir de bunu dene

Ben readme okumadan yazdım yukarıdaki örneğe göre ama şimdi baktım beni okuda diyoki -d son kullanacağınız GPU'ların numarasını yazı 0'dan başlayacak ve araya virgül diyor yani 2. verdiğim komut 0,1,2 bunları kullan demek 3 yazmayınca kullanmayacak dene bakalım olacak mı?

-d koymayınca bütün hepsini kullanıyor.koyunca karşısındaki yazdıgın gpu numaralarını kullanıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı