4. kez sınava girmek mantıklı mı?

Kardeş ilk 2 sene sağlık problemlerim vardı birinde psikolojik takıntılar yüzünden çalışamadım. Diğer senede birden fazla sağlık sorunum çıktı o yüzden. Bu sene niye olmadı dersen de tam niyetlendim gerçekten iyi çalışıyordum 7-8 saat bazen 10 saat.
Hocam önerim bu yaz iyi bir mental reset atıp 1 yıl daha gerçekten denemeniz olacaktır ve bu son şansınız olacak maalesef bunun bilincinde çalışın ve başarmaya bakın yoksa ailenizden gelen zenginlik miras vs. yok ise yapabileceğiniz meslekler sınırlı ve asgari ücret alabileceksiniz sadece :((kendinizi geliştirdiyseniz başka şeylerde o ayrı konu tabii bilmediğim için yorum yapamıyorum)

Hocam önerim bu yaz iyi bir mental reset atıp 1 yıl daha gerçekten denemeniz olacaktır ve bu son şansınız olacak maalesef bunun bilincinde çalışın ve başarmaya bakın yoksa ailenizden gelen zenginlik miras vs. yok ise yapabileceğiniz meslekler sınırlı ve asgari ücret alabileceksiniz sadece :(
Hocam bu sene mezuna kalırsam ve kazanamazsam askere alacaklar. Dediğim gibi kardeşim gelmiş olmasaydı düzenim vardı. 7-8 saat çalışıyordum düzenli.
3. kez girdiğim KPSS sınavından 2 yer kazandım. Umudunu yitirme kendine güveniyorsan gir.
Hangi bölümler?

Hocam bazen şartlar elvermiyebiliyor. Anlıyorum sizi. Bir arkadaşım 27 yaşında yeni bir bölüme başladı. Olmayacak diye bir şey yok ama bu saatten sonra mental olarak sağlıklı kalabilecek misiniz? Sonuçta yaşıtlarınızın çoğu mezun olacak, kendinize bu süreçte arkadaş edinmeniz zorlaşmıştır o yüzden diyorum.

Ben de 2.ye kaldım ama 3.ye kalır mıydım? Bilmiyorum.

Bu sene 3. senemdi ve bazı sebepler (ses, gürültü) yüzünden kazanamadım sınavı. Mezuna kalmak mı mantıklı yoksa DGS sınavı mı mantıklı? Gerçekten kendimi moralsiz hissediyorum. Ne yapacağıma karar veremedim.

Hocam bence sınava tekrar hazırlanmayın. Yavaştan iş bulmaya çalışın.

Eğer okumak istediğiniz bölümde en iyilerden biri olmayı hedefliyorsanız mantıklı fakat normal bir üniversitede normal bir öğrenci, iş hayatında ise normal bir çalışan olacaksanız mantıksız. Bu kadar süre geçtiyse sizin en iyilerden biri olarak iş hayatına atılmanız lazım. Bu dediğimde ancak okurken alanınızla ilgili bir yerde çalışmak olacaktır ki mezun olduğunuzda o diplomayı aldıktan sonra özgeçmişinizde 2-3 sene tecrübeli yazsın. Bu arada bunu yaparken firma size öğrenci işi öğreniyor diye ücret ödemeyecektir büyük ihtimal bunu bilerek düşünün.

Geri
Yukarı