4. kez sınava girmek mantıklı mı?

DGS ile iyi bir üniversiteye kaymak çok daha mantıklı. Emin ol. :)

Aynı anda hem Lisans hem Önlisans program okuyup, Önlisans'ı DGS ile başka bir Lisans programına yükseltip Çift Anadal yapmadan çift lisans diploması sahibi olmayı planlıyordum. YÖK'ün aldığı aynı anda birden fazla aynı seviye eğitim kaydı bulunamaması yüzünden bunu yapamadım. Bu yüzden DGS tecrübem de var. İnan bana üniversite sınavına çalıştığının yarısı kadar çalışıp çok iyi yerleri kazanabiliyorsun. :)
Hocam ben DGS'yi daha zor sanıyordum.

Hocam olmazsa şuna da göz atabilirsiniz. 8:15'e getirin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
2023 ocak ayına kadar tecilliyim.
Dostum bence önceki seneye kıyasla daha iyi çalışırım diyorsan her türlü devam et. Açıkçası ben adam gibi çalışıp eskisinden beter yapan görmedim şu ana kadar. Bence insanı pes ettirecek tek şey çalışacak gücünün kalmamasıdır.

Dostum bence önceki seneye kıyasla daha iyi çalışırım diyorsan her türlü devam et. Açıkçası ben adam gibi çalışıp eskisinden beter yapan görmedim şu ana kadar. Bence insanı pes ettirecek tek şey çalışacak gücünün kalmamasıdır.
Hocam şuan gücüm yok ama belki toparlayabilirim. Tercih sonuçlar derken psikoloji kalmadı bende. Mezuna kalırsam eğer var gücümle çalışmaya hazırım son kez ama şu an tercih dönemine girdik ve 20 Ağustosa kadar uzatılmış. DGS yapsam mı diye bazen düşünüyorum. Bilgisayar Programcılığı yazıp daha sonra iyi bir pc mühendisliği kazanırım belki. Şu an da bu ikisi arasında kaldım. DGS mi yoksa mezuna kalmak mı diye.
Bir de ev düzeninin değişmesi lazım mezuna kalırsam. Bu düzenle zor. Sürekli kavga ederim böyle olursa.

Piyasa içerisinde diplomasının ağırlığı olmayan bir üniversitede okuyacaksan, istemediğin bölümü okuyup, istemediğin mesleği yapmaya mahkum kalacaksan kesinlikle 1 sene olmazsa 1 sene daha mezuna kal. Başka planların varsa diploma her şey değildir der susarım.

Edit: istemediğin bölüm min. 4 , istemediğin meslek ise ömrünün 20-25 yılını mutsuz geçirmeni sağlayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı