4 pin girişli anakarta 3 pin fan takmak

DC mode destekliyorsa çoklayıcılı veya tek fark etmez kontrol edersiniz. Anakart kitapçığında portun desteklediği toplam akım yazar ayrıca.

Tek fark 3 pin veya 4 pin olması. Ona göre DC veya PWM yapacaksın tabi destekliyorsa, çoklayıcı ile de kontrol edilir.

DC mode destekliyorsa çoklayıcılı veya tek fark etmez kontrol edersiniz. Anakart kitapçığında portun desteklediği toplam akım yazar ayrıca.

Tek fark 3 pin veya 4 pin olması. Ona göre DC veya PWM yapacaksın tabi destekliyorsa, çoklayıcı ile de kontrol edilir.
DC ya da PWM ayarı değil anlatmak istediğim. Elimde Silverstone çoklayıcı var. 4 pin fan ile sorun yok ama 3 pin olmuyor. Direk anakarttan çoklamak lazım yani gücü anakarttaki fan girişinden almak lazim. Kitapçığı okudum yazmiyor malesef. Şuan 3 fan bağladım 2 gündür sorun yok ama 4. fanim gelecek arızadan, 3 fan ile bile tereddütlerim var hicbir kaynakta kaç A desteklediği yazmiyor. Kimisi 2'den fazla takma yazıyor ama 360'lik AIO takınca 3 fan takılıyor.

Bir de 2 adet SYS_FAN portu var hepsi dolu mu sizde? 2-2 ayırabilirsiniz isteseniz.

1574029574877.png

Biri sıvı soğutmanın pompasinda malesef ayıramıyorum.
Sıvı soğutma fanı PWM'mi? Eğer öyleyse CPU fan ile aynı porta atabilirsin. Diğerlerini de ayırırsın böylece. PWM değilse, sıvı soğutma ile 1 adet 3 pin fan takabilirsin SYS'nin birine, diğer porta da 3 fan rahat çalıştırır zaten.

Sıvı soğutma fanı PWM'mi? Eğer öyleyse CPU fan ile aynı porta atabilirsin. Diğerlerini de ayırırsın böylece. PWM değilse, sıvı soğutma ile 1 adet 3 pin fan takabilirsin SYS'nin birine, diğer porta da 3 fan rahat çalıştırır zaten.
Sıvı soğutma fanları PWM fakat pompa 3 pin o son devirde çalışıyor. CPU girişinde 240'lik AUO olduğu için 2 adet fan var. Bana kullanabileceğim bir tek, resimde attığınız alt tarafta olan SYS_FAN2 kaliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı