4 pin PWM çoğaltıcı önerisi

Kalipsogen

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bugün 2 adet 4 pinli fan sipariş ettim fakat anakartımda 1 tane sys fan girişi var. Çoğaltıcılara baktım lakin hiçbiri istediğim gibi değil. 4 pinli girişi birkaç tane 3 pinli girişe bölüyor hepsi. 4 pinli fanlar 3 pinli girişte çalışıyor mu? Çalışmıyorsa yardımcı olur musunuz 4 pinli çoğaltıcı almam gerekli. Bütçem 70 lira.

Aynı sorun bende de vardı. Ben trendyoldan bir ürün bakmıştım. Ürün;

Fakat daha sonradan kararımı değiştirdim ve fanları PSU'ya bağladım. Düz devirde dönseler de yeter bana. Bu işlerden çok anlamadığım için anakarta çok yüklenmek istememiştim.

Aynı sorun bende de vardı. Ben Trendyol'dan bir ürün bakmıştım. Ürün;

Fakat daha sonradan kararımı değiştirdim ve fanları PSU'ya bağladım. Düz devirde dönseler de yeter bana. Bu işlerden çok anlamadığım için anakarta çok yüklenmek istememiştim.

Hocam biraz cahilim bu konuda. Anakartta direkt 4 pin çıkışı var mı fanları takabileceğimiz? Bir de 3 pin çıkışına 4 pin fan takabilir miyiz?

Hocam biraz cahilim bu konuda. Anakartta direkt 4 pin çıkışı var mı fanları takabileceğimiz? Bir de 3 pin çıkışına 4 pin fan takabilir miyiz?
Anakartta fanları SYS çıkışına takabilirsin. Eğer dediğin gibi 1 çıkış varsa çoklayıcı gerek. Onun dışında 4 pinlik yere 3 pinlik fan takılıyor fakat 3 pinlik yere 4 pinlik fan takılıyor mu bilmiyorum. Ben bütün fanları sanırım molex dedikleri girişleriyle birleştirip direkt olarak PSU'ya taktım. Sabit bir devirde dönüyorlar yani.

Bütçe arttırma durumu olursa şunu öneririm. Kendim de aldım kullanıyorum, memnunum.

https://www.hepsiburada.com/alfais-4337-10-port-fan-coklayici-p-HBV00000NSDZW bu nasıl sizce hocam? Bütçe arttırma durumum maalesef yok çünkü fanlara da para verdim :(. Bir de ekran kartı ısımı düşürmek için yapıyorum tüm bunları sıcaklığı eğer düşmezse pişman olabilirim :D.
Anakartta fanları sys çıkışına takabilirsin. Eğer dediğin gibi 1 çıkış varsa çoklayıcı gerek. Onun dışında 4 pinlik yere 3 pinlik fan takılıyor fakat 3 pinlik yere 4 pinlik fan takılıyor mu bilmiyorum. Ben bütün fanları sanırım Molex dedikleri girişleriyle birleştirip direkt olarak PSU'ya taktım. Sabit bir devirde dönüyorlar yani.

Hocam internetten baktığım ürünlerin neredeyse hepsi 3 pine çevirmiş anlamadım ben de. 3 pin çıkışına 4 pin bağlanabiliyor mu bilemedim.

https://www.hepsiburada.com/alfais-4337-10-port-fan-coklayici-p-HBV00000NSDZW bu nasıl sizce hocam? Bütçe arttırma durumum maalesef yok çünkü fanlara da para verdim :(. Bir de ekran kartı ısımı düşürmek için yapıyorum tüm bunları sıcaklığı eğer düşmezse pişman olabilirim :D.
İhtiyacınızı karşılar bu çoğaltıcı da, fakat fiyatı benim attığımdan da yüksek. Bütçenize uygun fiyatta satılan bir yer varsa alabilirsiniz.

Geri
Yukarı