4 RAM slotlu anakarta 2+1 RAM takılır mı?

tkmedia

Hectopat
Bugün Gigabyte Aorus 450M anakart aldım. Fakat RAM yükseltmeyi düşünür iken şunu unuttum, elimde 2 adet Dual RAM var, ben bunun yanına 1 tane daha almayı düşünüyordum. Fakat bunun yerine ya 2 ya da 4 RAM olmalı diyorlar.
Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen'lerde RAM performansi cok onemli. 3 adet RAM kullanirsaniz Single Channel calisacak. RAM performansinda farkedilir kayip yasarsiniz. Ornek oyun performans videosu :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eski sistemimde 2x4 gb + 1x8 gb olacak şekilde 3 slot ram kullanıyordum ve 8 gb ram aynı markanın farklı bir modeliydi fakat herhangi bir performans düşüşü yaşamamıştım. Kullandığım işlemci Amd Fx 6300'dü fakat yeni nesil Ryzen işlemcilerde sorun yaşar mısın bilmem.

Su an kullandığınız bellek toplamı kaç ve ilaveyi ne amaçla yapmak istiyorsunuz? Eğer şu an toplamda 16 ya sahipseniz ve sadece günlük kullanım ve oyun için yükseltmek istiyorsanız tamamen gereksiz bır masraf olur, hiç gerek yok.

dostum konuyla alakasız fakat bir sorum olucak elindeki anakartta hangi işlemciyi kullanıyorsun bende 4 ram slotlu ryzen 5 2600 işlemciyi bios güncellemesiz çalıştıracak bir anakart arıyorum tomahawkdan bir tık ucuz varsa öneri yapabilirmisiniz

dostum konuyla alakasız fakat bir sorum olucak elindeki anakartta hangi işlemciyi kullanıyorsun bende 4 ram slotlu ryzen 5 2600 işlemciyi bios güncellemesiz çalıştıracak bir anakart arıyorum tomahawkdan bir tık ucuz varsa öneri yapabilirmisiniz
2700 çalıştırıcam.
Su an kullandığınız bellek toplamı kaç ve ilaveyi ne amaçla yapmak istiyorsunuz? Eğer şu an toplamda 16 ya sahipseniz ve sadece günlük kullanım ve oyun için yükseltmek istiyorsanız tamamen gereksiz bır masraf olur, hiç gerek yok.
şu an da 2x8 kullanıyorum dual channel ve after effect,premiere pro,3ds max aktif kullanıyorum yetersiz buldum. 3 yerine 4 ram eklersem dual yapamazmıyım?

B450 serisinden 4 bellek slotlu en uygun fiyatlıyı yada bütçenize göre içine sinen herhangi birini alabilirsiniz.

Bugün Gigabyte Aorus 450M anakart aldım. Fakat RAM yükseltmeyi düşünür iken şunu unuttum, elimde 2 adet Dual RAM var, ben bunun yanına 1 tane daha almayı düşünüyordum. Fakat bunun yerine ya 2 ya da 4 RAM olmalı diyorlar.
Siz ne düşünüyorsunuz?
Kullanabilirsin 3 RAM. Ancak 4 RAM ile dual channel durumundan ötürü gözle görülür fark olur. 3 de seni idare eder mi eder.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı