4 Yıl Kullanımdan Sonra A4 Tech X7 F7 İncelemesi

Bu fareyi tam tamına 4 yıldır kullanıyorum ve hala en ufak bir sıkıntısı yok. Sadece üzerindeki kırmızı deri kaplama ufak ufak soyulmaya başladı. Biraz özelliklerinden bahsedeyim.
Eğer bulursanız kesinlikle alın piyasadaki 150 TL aşağısındaki bütün mouselardan daha kaliteli bir mouse. İncelemesini yapmamın sebebi ASUS ROG Gladius'a geçeceğim için hatıra olarak durmasını istedim :).

Özellikleri:

3500 DPI
5 Farklı Mod
Kırmızı Yılan Deri Kaplama
3 Makro 1 DPI olmak üzere 7 tuşu bulunmaktadır.
DPI tuşunun modlara göre renk değiştirmesi
Ağırlıklarla ayar yapılabilmesi.

Artı Yönleri:
Parasını 4 yıl önce sonunda kadar hak eden bir mouse idi. Şuan da hak eder bulabilirseniz.
Yılan derisi görünümlü kaplama koku yapmıyor.
5 farklı mouse ayarı yapılması.
Sol taraftaki baş parmağınızı koyduğunuz kısım çok kaliteli yapılmış hala ilk günkü gibi tertemiz erime yok.
Scroll tuşu kaliteli.
Büyük eli olanlar için ergonomik.
8 tane ayaklık veriliyor ki bu çok hoşuma gitti.

Eksi Yönleri:
DPI tuşunun sadece 5 rengi var ve bu renkleri değiştiremiyorsunuz.
Çok terliyorsanız yılan deri kaplaması benim ürünüm gibi biraz eriyebilir.
Mouse programı daha detaylı olabilirdi.

Tamamen FPS oyuncuları için diyebilirim çünkü yapısı DeathAdder ve Rival gibi mouselar gibidir.

Fotoğraflar ;
WhatsApp Image 2017-09-07 at 22.05.02.jpeg
WhatsApp Image 2017-09-07 at 22.05.01.jpeg
WhatsApp Image 2017-09-07 at 22.05.00.jpeg
WhatsApp Image 2017-09-07 at 22.05.01 (1).jpeg
WhatsApp Image 2017-09-07 at 22.05.01 (2).jpeg
asdsa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende var yan tarafı kırmızı toplu olandan modelini hatırlayamıyorum efsanedir bunlar kendi içinde hafızası olsa başka mouse kullanmam.

Bende var yan tarafı kırmızı toplu olandan modelini hatırlayamıyorum efsanedir bunlar kendi içinde hafızası olsa başka mouse kullanmam.
Senin dediğin hangisi onu unuttum da :).

Fotoğrafını çektim ama modeline bakmadım kırmızı toplu dediğim kablolu olan kablosuz olanda çok rahat bi mouse ama pili çabuk bittiği için kablolusunu almıştım 5 yıllık tırlar hala canavar gibi çalışıyorlar.

Dosya Ekleri

• IMG_3397.jpg
    IMG_3397.jpg
    45,6 KB · Görüntüleme: 402
  • IMG_3398.jpg
    IMG_3398.jpg
    45,3 KB · Görüntüleme: 270
Fotoğrafını çektim ama modeline bakmadım kırmızı toplu dediğim kablolu olan kablosuz olanda çok rahat bi mouse ama pili çabuk bittiği için kablolusunu almıştım 5 yıllık tırlar hala canavar gibi çalışıyorlar.
Bunu ilk defa görüyorum :D.

Bende de bunun F5'i vardı Deathadder'a geçmeden önce. Zamanında 49 TL'ye almıştım 4 yıl götürdü beni. Her yeri soyuldu 4 yıl sonunda ama o fiyata da o beklenirdi zaten. İyi dayandı bence.

Dosya Ekleri

• 413thEfPx8L._SX425_.jpg
    413thEfPx8L._SX425_.jpg
    22,4 KB · Görüntüleme: 655
  • 456106_1_f.jpg
    456106_1_f.jpg
    47,4 KB · Görüntüleme: 316
Bunlar makro mouse'ların krallarıdır, özellikle F7. Oscar Mouse Editor'u birkaç gün kurcaladığınızda aslında mantığının o kadar da zor olmadığını göreceksiniz. Yüksek Hassasiyette oynayan biri için ergonomisi olağanüstüdür. Sebebi baş parmak kaucuğu diyebilirim bilekten mouse çevirirken baş parmaktan destek alınır. Ayrıca kendisine ait hafızası var. Oscarda editlemeyi yapıp kaydettikten sorna o veriler direkt mausun içersindeki belleğe aktarılır, programı kapasanız dahi macro ayarlarınızı kullanabilirsiniz. Bu mouse günümüzde efsane diye geçen çoğu mouse'u rahatlıkla döver.

Geri
Yukarı